Поточний № 11 (1421)

07.06.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Народний прогноз з 27 січня до 2 лютого 2023 року


26.01.2023

27 січня відзначається пам’ять преподобних Ісаї, Сави, Мойсея. У давнину помітили, якщо в ніч на 27 січня на небі багато зірок, то незабаром буде тепло і сніжно; якщо ж зірок небагато, то буде негода і хуртовина. Білі хмари цього дня обіцяли мороз. Якщо зранку ворона розкаркалась, то слід чекати на заметіль. А якщо півні зрання закричали у морозний день, то холод скоро відступить.
Схід – 07:13, захід – 16:32.
28 січня вшановується пам’ять преподобного Павла Тивейського та Іоанна Кущника. У минулі часи була така приказка: «Петро-Павло дня добавив». 
У давнину, щоб дізнатись погоду, спостерігали за небом. Якщо зірки сильно блищать, то бути морозу, а якщо вони тьмяні, то буде тепло. Якщо з півночі приходили хмари, то відлиги не чекали. Сніговий буран вдень на Павла передвіщав міцний мороз вночі.
Схід – 07:12, захід – 16:33. 
29 січня відзначається день поклоніння чесним оковам апостола Петра. Раніше до цього часу в селян виходила половина зимового корму для худоби. З цього приводу народ підмітив: «Якщо в коморі житнього хліба залишилось більше половини, бути хорошому врожаю». Погоду цього дня передбачав вітер: якщо він дув з північної сторони, очікували сильного морозу.
Схід – 07:10, захід – 16:35.
30 січня. У минулі часи цей день називали Антон Перезимній – саме 30 січня вважалося серединою зими. Цього дня часто бували відлиги, а вслід за ними наступали сильні морози. Звідси і прикмета, що зимовому теплу вірити не можна: «Перезимник дасть надію, тепло, а потім обдурить – все морозом скрутить». Якщо на Антонія небо затягувалося хмарами, очікували заметіль.
Схід – 07:09, захід – 16:37.
31 січня. День вшанування пам’ять святителя Афанасія і Кирила. Якщо цього дня був пурпуровий захід сонця, то на ранок очікували великого снігопаду, морозу і вітру. Погоду передбачали і ворони: якщо вони летіли зграями, слід було готуватись до сильних морозів.
Схід – 07:08, захід – 16:38.
1 лютого відзначається день пам’яті преподобного Макарія Великого. Якщо на Макарія була ясна погода чи капало зі стріхи, то очікували ранню весну. 
А ось якщо ввечері на небі було багато зірок, то зима ще довго обіцяла протриматися. Якщо на Макарія кружляла заметіль, вірили, що така погода затягнеться. Також цей день називали Громовицею, бо можлива була гроза.
Схід – 07:06, захід – 16:40.
2 лютого. Якщо цього дня мете, то вся Масляна неділя буде заметільною. Якщо цей день похмурий, то варто очікувати пізніх заметілей. А якщо опівдні було сонце – на ранню весну.
Схід – 07:05, захід – 16:41.