Поточний № 2 (1412)

03.02.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Найспортивніше село - Китайгород!


02.07.2012

Напередодні Дня української молоді Китайгород Царичанського району став ще більш відомим. Ще б пак – його збірна перемогла у фіналі змагань «Краще спортивне село Дніпропетровщини 2012 року»! Цей успіх особливо приємний для переважно юних за віком китайгородців, які вперше піднялися на обласний спортивний п'єдестал пошани.

ВІДБУЛОСЯ це спортивне дійство в «Сосновому бору» на березі Самари поблизу Орловщини. На два дні з табору відпочинку він перетворився на майданчики яскравих герців сільських волейболістів, спринтерів, гирьовиків, міні-футболістів, шахістів, шашкістів і богатирів з перетягування линви. Скільки заохочувальних вигуків, рукоплескань на підтримку, сміху й жартів там пролунало! Куди тому ЄВРО – 2012, всі геть забули про нього, бо тут своє, найріднішого в світі села ЄВРО…
З часу проголошення ще Президентом України Віктором Ющенком 2006-го року роком українського села, відколи проходять ці цікаві змагання, вже є ряд фаворитів, таких як збірна Катеринівки Покровського району. Саме вона представляла минулого року Дніпропетровщину на всеукраїнських іграх «Краще спортивне село України» і виборола там почесне сьоме місце. А її майстер спорту з шашок Сергій Кучерявий став чемпіоном України! А ось як перебіг щойно минулої обласної першості коментує головний суддя змагань, голова обласної ради ВФСТ «Колос» Василь Петрушенко:
- Найцінніше те, що спартакіаду з ентузіазмом сприймають не лише сільські фізкультурники, а й керівники агропідприємств, місцеві депутати. Цього року до яскравого дійства долучилися 16 сіл різних районів Дніпропетровщини. На старті гарні результати показали збірні села Південне Нікопольського району і Катеринівки Покровського. Далі активно втрутилися дружна команда Ювілейного Дніпропетровського району і новачок з Царичанського – збірна Китайгорода. Боротьба була настільки напруженою, що до останніх ударів по м'ячу ніхто не знав, кому дістануться чемпіонські лаври. Результат говорить сам за себе – Китайгород переміг, набравши 200 очок, друге місце у Ювілейного - 197 і в Катеринівки 196… Спасибі всім учасникам за волю до перемоги, а ФГ МЮД Юр'ївського району та «Агрохолдингу» з Новомосковського – за допомогу в проведенні лотереї.
- У всіх сімнадцяти наших збірників було велике бажання виступити гідно, - розповідає вчитель фізкультури Китайгородської школи, капітан команди Олексій Величко. - Лаври чемпіонів для збірної Китайгорода виявилися «під силу», бо намагалися у кожній номінації показати найкращий результат. Вже в перший день блискучий переможний виступ нашого майстра спорту Олега Гов’язова в поштовху і жимі двадцятичотирьохкілограмової гирі допоміг повірити всім у те, що Китайгород може підкорити призову вершину. Так і вийшло – на спринтерській дистанціїї друге місце виборов Валерій Сейранов, п’яте – Аня Грищенко, четвертою стала наша мобільна дружина з перетягування канату на чолі з Юрієм Чуприною. Наступного дня іще допомогли шашкіст Микола Прокопенко (четверте – п’яте місце) та шахіст Григорій Давиденко (друге, є такий «гріх» за мною – прим. авт.). А переможну крапку поставили волейболісти, які завоювали «срібло». Тут капітан Анатолій Шкраєв виступав разом з дружиною Наталією, Володимиром Смиком, Анею Грищенко, Вікторією Костенко і мною. Восени сподіваємось так само добре виступити і на всеукраїнській арені.
У команді-переможниці не без проблем. Її відносний неуспіх з настільного тенісу пояснюється прозаїчно – в сільському клубі немає… тенісного столу. Саме того, що має бути в будь-якому селі, навіть без статусу «спортивного». Немає в Китайгороді і майданчиків для міні-футболу, а єдиний стадіон досі не діє. Через це відсутня і збірна з міні-футболу, яка б підстрахувала не вельми успішний інший вид спорту. Тож «батькам» села і Царичанського району необхідно терміново докласти певних зусиль для покращення спортивних справ у селі. Бо вже у вересні Китайгород представлятиме спортивну Дніпропетровщину на всеукраїнських змаганнях «Краще спортивне село України» у Ворохті Івано-Франківської області.

Григорій ДАВИДЕНКО. Новомосковський район, Дніпропетровська область. 
Фото Віталія ГРІНЕНКА.