Поточний № 7 (1395)

19.05.2022

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Названо лауреатів Шевченківської премії-2019


13.03.2019

У суботу, 9 березня 2019 року, на 205-ту річницю від дня народження Тараса Шевченка на Тарасовій горі в Каневі на Черкащині за участі Президента Петра Порошенка відбулося щорічне вручення Національної премії України імені Тараса Шевченка.
Премію присуджено режисерові Роману Бондарчуку за повнометражний ігровий фільм «Вулкан», публіцистові Богдану Гориню за есе-колаж «Святослав Гординський на тлі доби» у двох книгах, режисерові-постановнику Івано-Франківського національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка Ростиславу  Держипільському за вистави «Енеїда» Котляревського, «Вона – Земля» Стефаника, «НАМLЕТ» Шекспіра, «Оскар і Рожева Пані» Шмітта.
Також Президент вручив премію письменниці Оксані Забужко за книгу «І знов я влізаю в танк...», художникові Василю Чебанику за проект «Графіка української мови», художньому керівникові – головному диригентові Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського радіо Володимиру Шейку за аудіозаписи творів українських композиторів до Фонду Українського радіо, концертні програми 2013-2018 років.
Відзначимо, що цьогорічна Національна премія України імені Тараса Шевченка становить 200 тис. гривень кожна.