Поточний № 6 (1416)

31.03.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Нові висоти «Колоса»


22.04.2016

Відомий філософ Платон найбільшим благом для людини вважав здоров’я. Красу він ставив на друге місце, а матеріальне благополуччя – лише на третє. В наші часи певного зміщення давніх акцентів все ж значним є і розуміння важливості постійних спортивних занять, насамперед задля підвищення працездатності, гарного самопочуття і довголіття людини. Всеукраїнське фізкультурно-спортивне товариство «Колос», яке працює вже 56-й рік і об’єднує найбільше прихильників здорового способу життя в Україні, 6 квітня у Києві провело засідання президії. Про його перебіг і сьогоднішній стан спортивного руху в краї розповідає голова Дніпропетровської обласної організації ВФСТ «Колос» Микола Берест:

- У Києві розглядалися три найголовніші питання. Перше - про підготовку проекту Статуту товариства у новій редакції у зв’язку з реформами щодо укрупнення сільських громад. Друге – створення цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту в Україні до 2020 року, а третім була підготовка до проведення позачергового з’їзду «Колоса», де мають бути затверджені нові напрацювання. У Дніпропетровській області останнім часом вдалося значно розширити «географію» «Колоса» - в Софіївському, Межівському та Криничанському районах завершили створення наших районних організацій, раніше це відбулося в Петропавлівці. Лише в єдиному Юр’ївському районі ще немає нашого підрозділу, там організація фізкультурно-спортивних заходів відбувається на громадських засадах. Сьогодні ставимо завдання, аби в кожній об’єднаній громаді був інструктор-методист фізичної культури і спорту.

Всього ж за минулий рік проведено більше 840 змагань в рамках обласних та районних сільських спортивних ігор, у яких взяло участь близько 57 тисяч жителів Дніпропетровщини. Усі ці заходи стали можливими за дієвої підтримку обласної державної адміністрації.

- Миколо Миколайовичу, в чому особливість нинішнього спортивного року?

- Він присвячується 25-й річниці Незалежності України, плануємо охопити активними заняттями спортом до 20 відсотків жителів області. Розумію, що до 50 відсотків активного населення, яке займається фізкультурою та спортом щодня і це є нормою для США та Канади, нам ще далеко, тож мусимо працювати. Нашим пріоритетом є не рекорди, а масовість і здоров’я нації. А через масовий спорт ми й «продукуємо» рекорди. Варто згадати відомих «колосян» боксера Василя Ломаченка, Яну Костенко (кульова стрільба), багатоборку з легкої атлетики Наталю Добринську. Особливо важлива наша робота в селах, адже здоров’я сільських дітей є золотим генофондом нації. «Колос» власними заходами охоплює всі категорії населення – від юних до ветеранів. Зокрема для найменших діє програма «Хто ти, майбутній олімпійцю?», обласні сільські спортивні ігри проводимо і серед вищих навчальних закладів, їхні випускники повертаються в села і сприяють поширенню ідей здорового способу життя. Для занять молоді створені 368 фізкультурно-спортивних клубів.

- Змагання «Краще спортивне село України» за кілька років стало одним із найпопулярніших…

- Так, торік у цих завзятих герцях сільських громад взяли участь команди вже 236 сіл Дніпропетровщини, це загалом близько чотирьох з половиною тисяч учасників. Приємно, що фінал цих змагань завжди є особливо напруженим, що переможці щороку суттєво оновлюються. Варто нагадати, що вперше в історії наші чемпіони, спортсмени Ниви Трудової Апостолівського району стали кращим спортивним селом України 2015 року. Зазначу, що їхній сільський голова Олександр Любченко особисто відстоює спортивну честь села, такий приклад надихає земляків. А фінал змагань «Краще спортивне село Дніпропетровщини-2016» відбудеться в Булахівці Павлоградського району 19-21 серпня, там пройде і виїзна президія Центральної ради ВФСТ «Колос» за участю керівництва Дніпропетровщини.

- А які районні організації «Колосу» є найбільш активними?

- Серед лідерів спортивного руху можна назвати Сергія Павлюка, керівника «Колосу» в Апостолівському районі. Він не лише вкладає душу в організацію змагань, а й допомагає їхньому проведенню як меценат. Дуже гарно працює і Людмила Стрежньова у Дніпропетровському районі, прогресує «Колос» і в Новомосковщині, де районну організацію вже два десятки літ очолює Олег Шевченко.

- Змагання будь-якого рівня неможливо провести без допомоги людей, які розуміють важливість спорту для життя нації…

- Поза сумнівом, без підтримки меценатів, депутатів усіх рівнів, очільників громад і країв ми мало що зробимо. На щастя, в кожній сільській громаді знаходяться добродії, для яких престижними є допомога місцевій футбольній команді, забезпечення поїздок на змагання, харчування спортсменів тощо. Серед керівників агроформувань та приватних підприємців варто відзначити Олександра Меркулова з Нікопольського району, який побудував спорткомплекс зі стадіоном та готелем, Анатолія Пучку з Покровського району, де діє ціла мережа спортивних команд, а футзальна «Титан - Зоря» навіть виступає у вищій лізі з футзалу України! Прекрасний приклад колегам подають Тамара Скорук з Томаківського району, Іван Запорожан з Петриківського, Микола Биба із Софіївського, відчутно допомагають спортсменам у Магдалинівщині та Новомосковщині. Велика вдячність і всім неназваним тут меценатам у всіх куточках нашої області. Вкладені вами кошти повертаються у вигляді вищої працездатності, довголіття, здатності молодої людини долати життєві труднощі та оптимізму.

Вів бесіду Григорій МИКОЛАЙЧУК.