Поточний № 2 (1412)

03.02.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Новий прокурор Дніпропетровської області


16.12.2010

Минулої п‘ятниці генеральний прокурор України Віктор Пшонка приїхав до Дніпропетровська, аби представити нового прокурора області. Ним стала Наталія Марчук, державний радник юстиції третього класу, яка до цього обіймала посаду першого заступника прокурора Донецької області.

Генеральний прокурор подякував за роботу вже колишньому прокурору області Михайлу Косюті, нагородив його нагрудним знаком «За бездоганну службу в органах прокуратури» та повідомив, що Михайло Косюта призначений представником Генеральної прокуратури з виховання і підбору кадрів Одеської юридичної академії.
Генеральний прокурор відзначив, що протидія корупції, у першу чергу в земельній, бюджетній сферах потребує суттєвого посилення. Віктор Пшонка висловив претензії до правоохоронних органів, оскільки їхні зусилля спрямовуються, зокрема, на викриття корупціонерів серед держслужбовців нижчих рангів.
- Найдорожчим багатством і найбільшою проблемою як для України загалом, так і для Дніпропетровщини залишається земля, - сказав В. Пшонка. - Якщо у Київській області ажіотаж навколо землі через близькість до столиці, то у Дніпропетровській - через її якість: родючий чорнозем. Однак у сфері земельних відносин до суду направляються лише поодинокі справи про хабарництво.
Постійної уваги вимагають і питання охорони довкілля, адже у регіоні розташовано 738 (!) підприємств, від діяльності яких щорічно в атмосферу потрапляє понад 700 тисяч тонн викидів шкідливих речовин.
Віктор Пшонка звернувся до керівництва області та правоохоронних органів щодо налагодження співпраці у справі утвердження законності й правопорядку.
У свою чергу, губернатор Олександр Вілкул зауважив, що в основі будівництва нової України лежить верховенство права.
- У мене з новим прокурором області Наталією Василівною Марчук - спільне бачення майбутнього. Своїми діями ми забезпечимо необхідні умови для того, щоб розвивалась Дніпропетровщина, для того, щоб розвивалась Україна, - наголосив О. Вілкул.

Павло ЯКОВЕНКО.