Поточний № 2 (1412)

05.02.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Обіг нелегальної зброї


10.11.2011

Обіг нелегальної зброї в Україні становить близько 3 мільйонів одиниць. Про це пише газета “Комсомольская правда в Украине”.
Газета також наводить такі статистичні дані Small Arms Survey (Женева, Швейцарія) – проекту, який моніторить ситуацію зі стрілецькою зброєю у 178 країнах світу. Україна посідає 84-е місце у світовому рейтингу за кількістю власників зброї. У середньому на 100 людей припадає 6,6 одиниці. Загальна кількість зброї коливається від 2 до 6 мільйонів. Для усереднення дослідники зупинилися на цифрі 3 мільйони. При цьому, за даними Small Arms Survey, ця зброя розцінюється як нелегальна, тому що інформація про легальну зброю Україною надана не була.
Для порівняння: у Швеції на 100 людей припадає 31,6 одиниці зброї (зареєстровано близько 2 мільйонів), у Франції - 31,2 одиниці (2,8 мільйона), у Латвії - 19 одиниць (55,4 тисячі), у Польщі - 1,3 одиниці (314,6 тисячі), у Румунії - 0,7 одиниці (61 тисяча).
Як повідомив газеті начальник дозвільної системи Міністерства внутрішніх справ (МВС) України Валентин Медвідь, в обігу в населення знаходиться близько 800 тисяч одиниць нарізних і гладкоствольних рушниць, 169 тисяч одиниць, пристосованих для стрільби гумовими кулями, 107 тисяч одиниць пневматичної зброї калібру 5,5 і більше.
“За останні кілька років кількість власників зброї зменшилася на 17-19 тисяч. Небагато людей можуть дозволити собі придбати її, занадто дорого”, - стверджує Медвідь.
У той же час голова спостережної ради Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін називає інші дані. “На руках в українців легально знаходиться близько 2 мільйонів одиниць зброї”, - зазначає Учайкін, посилаючись на свої джерела.
“Серед цієї маси і нагородна зброя, але скільки її - таємниця за сімома печатками. Собівартість нагородного пістолета ТТ або Макарова не перевищує 30 доларів. Як раніше, так і зараз їх щедро роздають. Такими пістолетами володіють усі народні депутати, міністри, губернатори, мери міст, інші чиновники.