Поточний № 2 (1412)

02.02.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Олександр Вілкул: рік біля керма


24.03.2011

Олександр Вілкул

Рік тому, 18 березня, Президент України своїм розпорядженням призначив на посаду голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації молодого політика, керівника одного з найпотужніших промислових холдингів країни криворіжця Олександра Вілкула. Чи вдалося Заслуженому працівникові промисловості України (до слова, це звання Вілкулу присвоєно в 31 рік) сповна розкрити талант керманича в державному управлінні, мають оцінювати не аналітики, що відвели йому першу позицію в рейтингу кращих українських губернаторів, а жителі області, які на собі відчувають результати його роботи.

Днями відбулася звітна прес-конференція Олександра Вілкула, на якій, власне, губернатор і підбив підсумки своєї діяльності. Говорив, здебільшого про здобутки та будував плани на майбутнє. Зокрема зазначив, що в області нарешті вдалося створити консолідовану та сильну команду управлінців, котра докладає всіх зусиль для того, аби розкрити потенціал Дніпропетровщини, відродити економіку регіону, покращити життя громадян та повернути довіру населення до влади. І перші результати, стверджує Вілкул, вже є. Так, у 2010 році ріст економіки в області склав 16%, що суттєво перевищило показники інших регіонів. Обсяги експорту місцевої продукції збільшилися в 1,5 рази. Також протягом минулого року в регіоні було створено майже 53,4 тис. нових робочих місць. Рівень безробіття знизився більш ніж на 5%. На сьогодні середньомісячна заробітна плата штатного працівника на Дніпропетровщині перевищила 2,4 тис. грн.
- Чи задоволений я таким показником? Ні. Вважаю, що це небагато. Але критерії оцінки ґрунтуються на порівняльній базі. Статистика показує, що це на 23,5% вище, ніж було в 2009 році. І це один з найвищих показників по країні, - зазначив Олександр Вілкул.
Також, за словами губернатора, в області велика увага приділяється розвитку соціальної сфери. У минулому році, зокрема, було відкрито 9 дитячих садків та 84 додаткові групи в уже існуючих дошкільних закладах. Незабаром, анонсував Олександр Вілкул, буде здана в експлуатацію школа в селі Михайлівка Синельниківського району на 200 учнів, котра обслуговує три села - Михайлівку, Павлівку і Василівку.
Серед планів на нинішній рік – відкриття ще 21 дитсадка і створення 26 навчально-виховних комплексів типу «дитсадок-школа». Також на часі придбання 30 шкільних автобусів, чим буде повністю вирішене питання безкоштовного підвезення до шкіл усіх дітей області, які проживають на селі.
Не оминув увагою Олександр Вілкул також актуальну тему реформування системи охорони здоров’я, запевнивши, «що всі дії влади з приводу медицини будуть зваженими і переслідуватимуть тільки одну мету – поліпшення якості та доступності медичних послуг для жителів області».
Говорив голова облдержадміністрації і про покращення суспільно-політичної ситуації в області. Проте, стверджувати, ніби «в Багдаді все спокійно», мабуть, все-таки зарано. Хоча б тому, що з 17 березня в обласному центрі, як і в інших великих містах України, чи не щодня відбуваються (хай не багатолюдні, та все ж) акції протесту проти політики Кабінету Міністрів. На це, звичайно, можна не звертати уваги (що і роблять зараз наші можновладці). Але як довго?

Юлія ДУЛАНОВА.