Поточний № 14 (1424)

21.09.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Орієнтир - на збільшення виробництва молока і м’яса


31.05.2012

Заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Любович провів обласну нараду «Перспективи розвитку галузі молочного скотарства та збільшення виробництва молока і м’яса в області».

Заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Любович провів обласну нараду «Перспективи розвитку галузі молочного скотарства та збільшення виробництва молока і м’яса в області».
У її роботі взяли участь близько 70 осіб – голови райдержадміністрацій, начальники районних управлінь агропромислового розвитку, представники ветеринарної служби, керівники сільськогосподарських підприємств.
«Кластер «Сільське господарство» обраний одним із пріоритетних у рамках Комплексної стратегії розвитку регіону. Сільгосппідприємства регіону активно використовують та запроваджують новітні форми ведення господарства, спрямовані на зростання обсягів виробництва сільгосппродукції. І обласна влада підтримує цю діяльність. Сьогоднішня нарада, яку ініціював губернатор Олександр Вілкул, - це майданчик для презентації можливостей сільгоспвиробників та обміну досвідом. Адже ефективна співпраця між господарствами дає імпульс до розвитку сільського господарства Дніпропетровщини», - сказав Олександр Любович.
Учасники наради ознайомилися з роботою молокоприймального пункту кооперативу «Світанок Олександрівки» Покровського району. Кооператив надає послуги щодо підготовки та обробки землі, догляду за посівами та збирання врожаю, по збору та охолодженню молока, штучного осіменіння, заготівлі кормів, переробці та реалізації сільськогосподарської продукції, ремонту і технічному обслуговуванню транспортних засобів.
В обласному об’єднанні сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів «Господар» присутнім був презентований проект будівництва демонстраційно-навчальної ферми на 120 голів корів. Діяльність кооперативу пов’язана із забезпеченням потреб переважно його членів у постачанні засобів сільськогосподарського виробництва, маркетингу їхньої продукції, а також захистом економічних інтересів кооперативів, наданням їм інформаційної, консультативно-методичної та іншої допомоги.
На сьогоднішній день в об’єднання «Господар» входить 8 кооперативів Дніпропетровської області, з них 7 молочарських і один овочевий.
Силами об’єднання у 2011 році для його членів заготовлено 38,3 тонн сіна, 2740 тонн силосу, 25 тонн сінажу та 310,2 тонни соломи.
На фермі сімейного типу сім'ї Куриленків відбулася презентація бізнес-можливостей міні-ферм. За ефективного утримання невеликої кількості корів, дотримуючись основних технологій та ветеринарно-санітарних правил, тут отримують продукцію високої якості.
На ТОВ агрофірма «Обрій» учасники наради ознайомилися з роботою ферми на 600 голів корів червоної степової та чорно-рябої молочної порід та свинокомплексу з розведення свиней великої білої породи, повідомляє управління преси та інформації облдержадміністрації.

На знімках: гостинні господарі зустрічають заступника голови облдержадміністрації Олександра Любовича та учасників наради; «вихованці» молочного кооперативу.
Фото Миколи КРОЛЯ.

«Розвиток молочного скотарства сьогодні активно підтримує держава – виплачується компенсація за утримання худоби та виплачуються премії за високоякісні показники молока, надається допомога для придбання кормів та на ветеринарне обслуговування. Це сприяє зростанню обсягів виробництва молока. Зокрема, у 2011 році середній надій на корову в сільськогосподарських підприємствах зріс на 130 кг (або на 3%), та досяг 4,394 тис кг молока. За 4 місяці 2012 року продуктивність корів зросла на 120 кг (майже на 9%) та склала 1479 кг молока на корову. Як результат, у січні-квітні цього року в області вироблено близько 79 тис. тонн молока, що на 100 тонн більше аналогічного періоду минулого року», - сказав О. Любович.
Вже цього року 30 підприємств області, де займаються молочним скотарством, почали отримувати компенсацію - за літр молока виплачують близько 50 копійок. Всього за рік планується виплатити 40 млн. грн. компенсації.