Поточний № 15 (1425)

29.09.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Перлина Придніпров’я «Солоний лиман» оздоровлює пацієнтів з фронтового Донбасу


19.02.2015

В Новомосковському районі Придніпров’я, в селі Новотроїцьке, п’ятнадцять літ тому на базі колишньої маломісної грязелікарні було зведено потужний сучасний медичний комунальний заклад - Дніпропетровську фізіотерапевтичну лікарню «Солоний лиман». Це неподалік тихоплинної Самари і поблизу змішаного лісу, на березі солоного озера, що створилося з постійно нуртуючих глибинних джерел.

Ефективність лікування і оздоровлення в «Солоному лимані» доведена відомими науковцями медицини, а статистика підтверджує, що переважна більшість хворих, котрі користувались послугами лікарні, майже стовідсотково оздоровлювалась.

З початку функціонування нового закладу головним лікарем тут працює Валерій Гаркуша, який удостоєний за цей час багатьох високих професійних відзнак.

­­– Скажу без перебільшення, наша лікарня – це справжня оздоровча перлина не тільки Придніпров’я, а й всієї країни. Чудодійні властивості грязей озера Солоний лиман, жива джерельна вода та ідеальні кліматичні умови створюють вражаючий ефект при лікуванні не лише фізичних захворювань, а й психоемоційних розладів.

Свого часу вагомий внесок у лікування й оздоровлення пацієнтів зробив колектив лікарні в повоєнний період, коли тут проходили реабілітацію дорослі й діти з різних куточків колишнього Союзу. Здавалось, більше війна ніколи не повториться. Однак лихо знову прийшло на нашу землю і ми не могли лишитися осторонь. З ініціативи виконуючого обов’язки начальника Департаменту охорони здоров’я ОДА Ігоря Македонського, голови Новомосковської райдержадміністрації Наталії Коломенської було запропоновано надання послуг пацієнтам з Донбасу. Щомісяця у нас перебувають на оздоровленні понад п’ятдесят дітей з Дебальцевого, а також воїни із зони АТО, які направлені сюди з госпіталів на реабілітацію. Паралельно лікуються і звичайні пацієнти. Для всіх створені оптимальні умови.

У спальному триповерховому приміщенні розташовані неврологічне, ортопедичне, терапевтичне відділення. Дві палати, у кожній з яких по два пацієнти, об’єднані в блок з душем, умивальником і туалетом.

У лікувальному корпусі діє грязелікарня, бальнеологічне відділення на 20 ванн, з яких 4 для важких хворих, фізіотерапевтичне відділення для апаратної фізіотерапії, масажний блок з десяти кабін, чотири зали лікувальної фізкультури, бювет з різних джерел мінеральних і солоних вод. До речі, лікування й оздоровлення відбувається в автономному режимі. Спальний корпус з’єднаний з процедурним теплим переходом.

При лікарні створено також сучасну діагностичну базу, де працюють висококваліфіковані лікарі. Всього ж разом з медперсоналом й інженерно-технічною службою в лікарні «Солоний лиман» працює понад триста чоловік. В першу чергу я завдячую своїм надійним помічникам: заступнику головного лікаря Наталії Скурідіній, заступнику головного лікаря із сестринства Олені Литовченко, завідувачам: терапевтичним відділенням Ірині Зайцевій, неврологічним - Олегу Вельможку, фізіотерапевтичним – Олені Вельможко, ортопедичним - Василю Сабельникову, медсестрі з дієтичного харчування Світлані Габовській, і, звичайно ж, завідувачу дитячим відділенням Ірині Бринзяник та завідувачу дитячим ортопедичним відділення Любов Решетняк До речі, діти з Дебальцевого оздоровлюються і паралельно навчаються відповідно у своїх класах. Хоча для дітей хотілось би створити кращі умови. Однак через обмежене фінансування не просто вирішити всі проблеми. А це і ремонти, і оновлення меблів, медичної апаратури. Та й варто було б збільшити бюджетні витрати на харчування. Однак ми виживаємо в цих не простих не дофінансованих умовах…

…Досвідчений керівник провідного лікувального закладу Дніпропетровщини Валерій Гаркуша реально оцінює ситуацію і можливості бюджету. Проте оптимізму додають позитивні відгуки багатьох пацієнтів. Особлива подяка від оздоровлених воїнів, які звідси відправляються на службу в Донбас. А на їхні місця знову прибувають оздоровлюватись і лікуватись воїни з лікарень і госпіталів Придніпров’я. В цьому їм допомагають волонтери Павлограда, Дніпропетровська, Дебальцевого та інших міст України.

Олександр СВЯТИНА, член Національної спілки журналістів України.

Фото. Воїни із зони АТО біля бюветів.

Другий заїзд дітей з Дебальцевого.

У грязевих процедурних кабінах.