Поточний № 16 (1426)

10.12.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Петриківка грає в шашки


24.07.2019

Тринадцяте липня стало щасливим для Петриківки – адже саме цього дня жителі та гості відзначали 247-річчя цього унікального селища. У програмі свята було і два шашкових турніри.
Зокрема, турнір з шашок серед хлопчиків та дівчаток до 10 років  пройшов у приміщенні реконструйованої Петриківської школи з ноу-хау кабінетами – першою в Україні ресурсної кімнатою і медіатекою для дітей з особливими потребами. А увечері – сеанс одночасної гри на центральній площі Петриківки з майстром спорту України, призером чемпіонатів Європи та світу, тренером петриківських дітей Ольгою Губарєвою. Саме ці дві події викликали жвавий інтерес у любителів шашкової гри міста Кам’янського, шашкової столиці України. Тому на святі можна було побачити практично в повному складі відомих у шашкових колах сім’ї Губарєвих, Кобзєвих, Перемитьків, Діденків, Шеховцових, Савінських, а також багатьох спортсменів різної кваліфікації. Багато вражень на юних шашкістів з Кам’янського, а також їхніх батьків справила відремонтована вперше за 87 років Петриківська школа, де в спеціально обладнаному для шашкових занять класі проходили змагання. У школі замінено всі комунікації, вставлені нові вікна, утеплений фасад. Будівля школи різнобарвна. Фасад нагадує калейдоскоп – з різних куточків будівлі створюється новий візерунок. У всіх 19 класах школи встановлені проектори, мультимедійні дошки. У класах ніякого крейди і ганчірок – писати і витирати інформацію можна легким дотиком руки. На перервах учні можуть відвідувати буккросинг – їх у школі два. Тут можна знайти книгу на будь-який смак і зручно розміститися на м’яких пуфах. Порелаксувати можна і у дворі школи. Тут облаштована зелена зона з лавочками і незвичайним парканом – його розмалювали за тематичними блоками. Наприклад, в «історичному» прольоті – динозаври, піраміди і танки, а в «хімічному» — пробірки і формули.
У дитячому турнірі, який проходив за швейцарською системою у 8 турів, взяли участь 15 спортсменів, що представляли селище Петриківку і місто Кам’янське. Серед юнаків перше місце зайняв представник Кам’янського першорозрядник Тимофій Кобзєв (НВО «Ліцей НІТ»  ), друге місце посів учень НВК «Ор-Авнер» Павло Кушнір (Кам’янське), третє – Владислав Дубовик (Петриківка).
Серед дівчат перемогу в турнірі виборола Софія Перемитько - учениця НВО «Ліцей НІТ»  (Кам’янське) , на другому місці – Марія Діденко (НВО «Ліцей НІТ»), трійку призерів замкнула учениця СЗШ №40 (Кам’янське) Марія Ступка. Переможці та призери змагань були нагороджені грамотами, медалями та солодкими призами Петриківської районної організації ВФСТ «Колос» АПК України (голова Юрій Пастух).
Леонід БРОЙТМАН, віце-президент 
Національної федерації шашок України.