Поточний № 6 (1416)

28.03.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Петрів піст


19.06.2014

потрібно присвятити тому, щоб ненависть                                                          і злість пішли з нашого життя

Керуючий справами Української православної церкви Московського патріархату митрополит Антоній закликає всіх православних християн у дні посту навчитися прощенню і присвятити піст внутрішній боротьбі з ненавистю і злобою.

«Піст встановлений церквою для того, щоб підготувати душу людини до зустрічі великих свят. Піст змінює внутрішній світ, очищає людину. У дні посту ми приймаємо легшу їжу, намагаємося частіше бувати на богослужіннях, на сповіді, причащаємося до Святих Христових Таїн», - зазначив митрополит.
Говорячи про ситуацію, яка склалася в ці дні в державі і суспільстві, представник УПЦ МП впевнений, що «злість і агресія - не ті сили душі, які можуть привести наше суспільство до процвітання». При цьому він звернув увагу на те, що «сьогодні проблема в кожному з нас».
«За своїм серцем потрібно завжди дуже уважно спостерігати. Тому що саме з серця виходять злі помисли. Якщо ми не очистимо душу від злих і гнівних думок через покаяння, то вони і згодом будуть виникати. Віруючій людині допомагає уникнути гніву молитва», - говорить Антоній.
Він підкреслив, що для суспільства сьогодні необхідний дух примирення.
На думку митрополита Антонія, для того, щоб гідно провести піст, деяким людям, можливо, варто обмежити себе в інформації, «яка сьогодні не завжди об’єктивно подається і не виховує в нас любов і добрі якості». У дні посту він радить частіше бувати у храмі.
Нагадаємо, що Петрів піст завжди розпочинається в понеділок через тиждень після Дня Святої Трійці, і триває до 12 липня - дня святих апостолів Петра і Павла. Цього року Петрів піст триватиме майже чотири тижні.
Петрів піст у народі називають «Петрівка», він заснований Православною церквою в пам’ять про працю святих першоверховних апостолів Петра і Павла.
Під час Петрового посту статут церкви наказує не вживати молочну і м’ясну їжу, а по середах і п’ятницях утримуватися від риби.
З Петрівкою пов’язано чимало прислів’їв та приказок.
У Петрівку мухи роблять на панів, а в Спасівку (19 серпня) - на себе.
Тепер не Петрівка, щоб казати разів кілька, а зима - сказав та й нема.
Петрівка - на хліб голодівка.
Пішло вже мені з Петрового дня.
Хліб на Петрівку ощаджуй.
Паршивому поросяті і в Петрівку холодно.
Хто в Петрівку сіна не косить, той зимою і в собак їсти просить.
З Петрівкою співпадають найкоротші ночі. З цього приводу казали: «У Петрівку день як рік», тому й «Мала нічка-петрівочка, не виспалась наша дівочка».