Поточний № 15 (1425)

30.09.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Плейбек-театр


31.07.2023

У Січеславській «Просвіті» з’явився захоплюючий творчий формат – Плейбек-театр, також відомий як театр відтворення! Це різновид інтерактивного театру імпровізації, що об’єднує глядачів та акторів у незабутньому спектаклі. 
У цьому заході глядачі діляться особистими історіями зі свого життя, а актори негайно реалізовують ці розповіді у художньої інсценізації, використовуючи специфічні форми та емоційну силу. 
Важливою складовою Плейбек-театру є ведучий, або «кондактор», який грає ключову роль у організації та супроводженні цього захоплюючого процесу від початку до кінця. Спектаклі Плейбек-театру обіцяють дивовижний досвід, де кожен учасник може стати частиною унікальної мистецької подорожі.
Координатор проєкту – Коротенко Дарія, кандидат історичних наук, викладач. Акторка плейбек-театру «42», сертифікована ведуча практики «Година слухання», учасниця документального проєкту «Бджоли: збирачі історій» вивчае плейбек з 2020 року, вчиться на курсі з Плейбек-театру:
«З командою Січеславської «Просвіти» ми створюємо студію плейбек театру де я буду тренером. Впевнена, що мистецтво плейбеку допомагає психологічному відновленню як однієї людини так і цілої країни. В студії ми будемо не тільки вивчати мистецтво плейбеку, але і працювати з емоційним інтелектом, вивчати ази акторської майстерності, проводити різні арт практики та ще багато чого важливого для налагодження доброго психологічного стану й пізнання себе. Адже наразі ми всі потребуємо підтримки і мати своє приймаюче коло де можемо бути собою.»
Сергій Тютюнник, голова Січеславської «Просвіти» відзначив: 
«На жаль, з листопада 2022 року у нашому приміщенні відключено електропостачання. Ми стараємося щоби промінь «Просвіти» не загасився у Дніпрі і наша організація не припинила своє існування, як то було у часи переслідування імперською та більшовицькою владою. Щодо розвитку проєкту інтерактивного театру, студія буде працювати з вересня, зараз іде підготовча робота команди театру, членів якої ми представимо пізніше. Сподіваюся, нам незабаром повернуть електропостачання і ми повернемося до регулярної роботи просвітянських проєктів. Слідкуйте за анонсами та не пропустіть шанс долучитись до цього захоплюючого і незабутнього світу творчості та співпраці!