Поточний № 16 (1426)

12.12.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Понад 1,5 млн. електронних рецептів на «Доступні ліки»


10.01.2023

У 2022-му році медики Дніпропетровщини виписали понад 1,5 млн. електронних рецептів за програмою «Доступні ліки». Пацієнти отримали препарати безоплатно або зі знижкою. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.  
«В Україні продовжує діяти програма «Доступні ліки». Пацієнти з хронічними захворюваннями отримують медикаменти безкоштовно або з невеликою доплатою в аптеках, які уклали договір з Національною службою здоров'я України. З початку дії програми реімбурсації долучилося вже більш ніж 330 тис. пацієнтів області», – зазначила заступниця директора департаменту охорони здоров’я ОВА Тетяна Квітницька. 
У переліку – 462 медикаменти, з них 149 – безкоштовні.
Серед них: препарати для лікування серцево-судинних хвороб, цукрового та нецукрового діабету, розладів психіки та поведінки, епілепсії, бронхіальної астми. А ще – для профілактики інфаркту та інсульту. 
Нещодавно до переліку додали ліки для пацієнтів з хронічним обструктивним захворюванням легень та хворобою Паркінсона.
Щоб отримати медикаменти безкоштовно або зі знижкою, слід звернутися до сімейного лікаря. Взяти електронний рецепт та з ним прийти до аптеки, яка бере участь у програмі реімбурсації. Її можна знайти за наліпкою «Доступні ліки». На Дніпропетровщині більше 1200  таких аптек.