Поточний № 2 (1412)

04.02.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Принцип проектного управління, орієнтованого на результат


28.04.2011

Дніпропетровська область розпочинає реалізацію Стратегії підвищення конкурентоспроможності кластерів будівництва і сільського господарства. Публічна презентація стратегії відбулась за участі голови облдержадміністрації Олександра Вілкула, представників органів регіональної влади та бізнесу. Розробка стратегії здійснена у співпраці обласної влади з Фондом «Ефективне управління» та провідною міжнародною консалтинговою компанією Моnitor Group.

27 травня голова облдержадміністрації Олександр Вілкул назвав «стартовою точкою для запуску стратегічного проекту з розвитку регіональної економіки в кластерах будівництва та сільського господарства». «Від етапу розробки ми переходимо до етапу впровадження», - наголосив він.
- Роботу над створенням Стратегії підвищення конкурентоспроможності Дніпропетровської області у двох визначених кластерах завершено. І сьогодні з упевненістю можна заявити, що регіон отримав дуже конкретний і дієвий документ, в якому представлений детальний аналіз кластерів сільського господарства та будівництва, розроблені ключові рекомендації, спрямовані на підвищення регіональної економічної конкурентоспроможності, передбачені механізми впровадження стратегії. Також створено майданчик для спілкування і тісної взаємодії бізнесу і влади, що дуже важливо для цього проекту, - повідомила директор Фонду «Ефективне управління» Наталія Ізосімова.
За реалізацію цієї стратегії буде відповідати спеціально створена в процесі її розробки структура, що включає Раду з конкурентоспроможності, робочі групи, що відповідають за реалізацію ініціатив у кластерах будівництва і сільського господарства, а також регіональне Агентство із залучення інвестицій.
Дніпропетровщина також має всі шанси трансформуватися у провідний агропромисловий центр України. Для цього стратегією передбачено розвиток рослинництва, впровадження сівозміни на базі наукового підходу, створення вертикально-інтегрованих тваринницьких комплексів, поліпшення ділового середовища, що сприятиме залученню інвестицій, а також розкриттю висококваліфікованого потенціалу на базі Дніпропетровського аграрного університету та інших освітніх установ.
- Ми очікуємо, що завдяки реалізації стратегії на кінець 2020 року середній рівень продуктивності в рослинництві та тваринництві в області збільшиться приблизно у півтора рази, що дозволить збільшити загальний обсяг сільськогосподарського виробництва в регіоні до 115% від рівня 1990 р. (у 2009 р. цей показник складав лише 83% від рівня 1990 р.), - повідомив партнер компанії «Моnitor Group» Ендрю Сварт.