Поточний № 7 (1395)

16.05.2022

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Призери чемпіонату Європи з шашок


22.05.2019

Молодь Дніпропетровщини виборола 8 медалей

З 23 до 30 квітня у турецькій Анталії відбувся особисто-командний чемпіонат Європи  з шашок серед молоді. У насиченій програмі змагань протягом восьми днів було зіграно сім турнірів серед молоді і дорослих та розіграно 65 комплектів нагород. В кожному з них виступали представники Кам’янського. У підсумку  наші троє спортсменів привезли додому кубки та медалі.
На міжнародній арені  Кам’янське представили троє шашкістів – майстри спорту Ольга Губарєва, Олександр Шнейдер і Віра Попруга. Якщо говорити про всю делегацію, то один з турнірів (вікові категорії G17, G20, G27) обслуговував ще один наш земляк – національний арбітр України з шашок Віталій Попруга. Спортсмени взяли участь у семи турнірах, завоювавши 8 нагород: 2 золоті, 5 срібних і 1 бронзову медалі та кубки.
Відкрили змагання два чемпіонати з бліцу – по бразильській версії і з шашок-64. Наші майстри демонстрували гарну гру, перемагаючи багатьох сильних спортсменів. На жаль, були і помилки, адже блискавична гра завжди славиться своєю непередбачуваністю. У такій напруженій боротьбі шашкісти області в перший день змагань вибороли 4 медалі. Двічі чемпіонкою Європи у віковій категорії «молодь» (G27 або до 27 років) стала Ольга Губарєва, яка є вихованкою заслуженого тренера України Ігоря Губарєва. У турнірі з бразильської версії шашок свої срібні нагороди серед «юніорів» (B20 або до 20 років) вибороли Олександр Шнейдер (тренер І.Губарєв) і Віра Попруга (тренер Д.Савінський).
Наступного дня молоді інтелектуали змагалися у швидкі шашки. Знов було зіграно два турніри з шашок-64 і бразильської версії шашок. Тут результат представників Дніпропетровщини був трохи скромнішим. «Срібло» та «бронзу» виборов Олександр Шнейдер, а на рахунку Ольги Губарєвої – 2 місце у бразильській версії шашок. Не поталанило нашій наймолодшій гравчині – Вірі Попрузі. Двічі вона фінішувала в кроці від медалей на 4-й сходинці турнірної таблиці.
Найтривалішою була класична гра у шашки-64, яка завершувала чемпіонат. До останнього туру представники області і Кам’янського зберігали шанси на медалі. Реальну можливість вибороти «золото» мав Олександр Шнейдер, але додаткові показники були не на його користь – в нього срібна медаль. Потрібної перемоги задля «бронзи» не вистачило Вірі Попрузі. Ольга Губарєва зупинилася за крок від 3-го місця.
У командному заліку до лав срібних призерів з кращими результатами у своїх вікових категоріях потрапили Ольга Губарєва і Олександр Шнейдер. За підсумками класичної програми чемпіонату молодіжна збірна України розташувалася на другій позиції. Якщо говорити про тренерську роботу викладачів з Кам’янського на цьому чемпіонаті Європи,  то до їхього активу  можна записати результати їхньої вихованки - чемпіонки світу Олени Короткої. У віковій категорії «молодші кадети» (G14) Росана Гринишин-Крук з Івано-Франківська зуміла стати чемпіонкою Європи у швидкій грі бразильської версії шашок, а також вибороти «бронзу» в «класику» основного турніру з шашок-64. Всього на рахунку тренерів ДЮСШ №2 Ігоря Губарєва, Дмитра Савінського і Олени Короткої 10 нагород – 3 золоті, 5 срібних і 2 бронзові медалі та кубки.
І наостанок. Коли тривала класична гра молодіжного чемпіонату Європи, відбулося два турніри серед дорослих – блискавична і швидка ігра I етапу кубку світу з шашок-64. В перших перегонах участь взяла Віра Попруга, яка  посіла 11-те місце серед жінок. В других – до п’ятірки найкращих жінок турніру пробилася Ольга Губарєва.
Якщо казати про загальний виступ української молодіжки, то підсумкові показники наступні: 6 золотих, 10 срібних та 12 бронзових нагород. І це у боротьбі з 60-ма спортсменами з 6-ти країн Європи!
Леонід БРОЙТМАН,
віце-президент Національної федерації шашок України.