Поточний № 11 (1421)

05.06.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Програма розвитку молочного скотарства


29.03.2012

Уже за 5-7 років в Україні можна досягнути значного збільшення поголів'я великої рогатої худоби. Нині є всі підстави для щорічного його збільшення на 200-300 тисяч. На цьому наголосив Прем'єр-міністр Микола Азаров під час зустрічі з громадськими організаціями та експертами у сфері АПК.
«Ми з вами прекрасно розуміємо, що значного збільшення поголів'я ВРХ не досягнути за рік-два. Всі це розуміють. На це необхідно мінімум 5-7 років, впродовж яких можна цілеспрямовано добитися приросту», - заявив він і додав, що для збільшення поголів'я необхідно підтримувати як великотоварне виробництво, так і невеликі приватні господарства.
Керівник уряду поінформував, що за роки незалежності України поголів'я ВРХ в державі скоротилося з 23,7 мільйона до 4,7 мільйона голів.

У регіонах повинні бути створені та запроваджені проекти розвитку тваринництва, які підтримає держава. Причому вони мають бути максимально простими та прозорими, захищеними від корупції. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів, де розглядалося питання розвитку тваринництва в Поліському регіоні.
У чотирьох областях Полісся – Рівненській, Волинській, Житомирській та Чернігівській - сприятливі умови для розвитку тваринництва, як молочного, так і м’ясного. Тут значна частка території - луки, на яких можна протягом
9 місяців випасати худобу. Однак скрізь, за винятком Рівненщини, спостерігається спад поголів’я великої рогатої худоби. Значна частка загальної кількості худоби сконцентрована у селянських господарствах, які через нерентабельність, зокрема, низькі закупівельні ціни на молоко, знижують поголів’я.
Микола Азаров наголосив на необхідності створення з боку держави максимально вигідних умов для розвитку тваринництва. За його словами, в ідеалі це мають бути потужні сучасні комплекси, які б забезпечували високу рентабельність виробництва. Однак окупність капіталовкладень у такі об’єкти становить
7-8 років, тож потрібно створювати максимально сприятливі умови і для селян, які в своєму господарстві виробляють молоко і м’ясо, і для інвесторів, аби вони були зацікавлені в довготермінових проектах.
Також Микола Азаров доручив Міністерству внутрішніх справ та Державній податковій службі долучитися до експертизи проектів розвитку тваринництва, аби виключити ймовірність корупційної складової при їх розробці, забезпечити максимальну прозорість використання коштів.
Микола Азаров наголосив на необхідності враховувати зайнятість населення, зокрема при створенні великих агропромислових комплексів, де більшість робіт виконуватиметься автоматизовано, передбачити організацію інших робочих місць для місцевих жителів.
Поки ж роботу в Волинській, Житомирській та Чернігівській областях щодо розвитку тваринництва уряд визнав незадовільною. Через квартал керівників цих областей знову буде заслухано щодо розвитку тваринництва і вже тоді можуть бути ухвалені кардинальні рішення.
***
Губернатор Дніпропетровщини Олександр Вілкул підписав Меморандум з керівниками молокопереробних підприємств області, який підтримає виробників молочної продукції.
Спільні дії влади та молокопереробних підприємств дозволять створити необхідні запаси, зокрема вершкового масла та сухого молока. При цьому, як зазначив заступник голови облдержадміністрації Олександр Любович, ціни на ринку молочної продукції залишаться стабільними.
Згідно з Меморандумом молокопереробні підприємства будуть закуповувати молоко у господарствах населення за економічно обґрунтованими цінами, а також продавати масло вершкове та сухе молоко до державного інтервенційного фонду напряму без посередників, щоб уникнути штучного завищення ціни. Молокопереробні підприємства взяли на себе зобов’язання забезпечувати потреби населення області у молочних продуктах, гарантувати їх якість, закупляти необхідну кількість молочної сировини для виготовлення масла вершкового та сухого молока.
«Для створення належних умов роботи виробників та переробників молока за ініціативи губернатора Олександра Вілкула з 2010 року в області реалізується програма розвитку молочного скотарства до 2015 року», - підкреслив Олександр Любович.
За два місяці 2012 року господарства області виробили 30 тис. тонн молока. На молокопереробні підприємства регіону надійшло 19,5 тис. тонн молока, решта реалізується на ринках області. За два місяці поточного року молокозаводи виробили 8,5 тис. тонн молока, 7,6 тис. тонн кисломолочної продукції, 490 тонн дитячого харчування на молочній основі, 360 тонн масла, 150 тонн сиру.