Поточний № 14 (1424)

21.09.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

«Регіонали» введуть податок за користування землею


22.03.2012

МИНУЛОЇ П'ЯТНИЦІ був оприлюднений текст законопроекту № 10209 зі змінами до Податкового кодексу, що передбачає введення однопроцентного збору для власників і орендарів земель сільськогосподарського призначення.
Його автор народний депутат Євген Сігал (Партія регіонів) пропонує аграріям перераховувати до бюджетів розвитку сільських рад частину нормативної оцінки землі рівними частинами - за кожен календарний місяць протягом 30 днів, пише «Коммерсант-Украина».
Аналогічну схему місяць тому запропонував глава парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Григорій Калетник (Партія регіонів), щоб збільшити доходи місцевих бюджетів на 3,5-4,5 млрд. грн. Сігал оцінив суму передбачуваних відрахувань в 3-4 млрд. грн. «Вони потрібні для вирішення елементарних проблем населених пунктів - благоустрою територій, ремонту доріг та об'єктів інфраструктури, освітлення вулиць», - пояснив депутат.
Євген Сігал заявив, що протягом найближчого тижня замість цього він подасть новий законопроект, що передбачає збільшену вдвічі ставку. Двовідсотковий збір дозволить збільшити доходи бюджетів на 6,5 млрд. грн. на рік, підрахував він. «У своїй масі депутати в Раді хто? Такі ж бізнесмени, як і я, і їм доведеться платити збір з власної кишені. Якщо вони будуть думати тільки про себе, то провалять законопроект», - пояснює Сігал.
Експерт із земельних питань Української аграрної конфедерації Олександр Поліводський наголошує, що розширення переліку податків і зборів суперечить Податковому кодексу. «Адже наповнювати бюджети можна дуже просто, створюючи умови для інвесторів, гарантуючи право власності і забезпечуючи дотримання стабільного податкового законодавства», - впевнений він.
Парламентарії мають намір підтримати законопроект, але з меншим податковим навантаженням – 1 відсоток. За словами заступника глави комітету Верховної Ради з питань агарної політики Валерія Бевзенко (Партія регіонів), комітет уже схвалив ініціативу пана Калетника, тому швидше за все сесійний зал підтримає саме його документ.
«Один відсоток - це те, з чого потрібно починати, ніколи не потрібно йти великими стрибками, - переконаний Бевзенко. - Нормативна оцінка ріллі й так дуже завищена, що призводить до збільшення собівартості сільгосппродукції і не може не позначитися на відпускних цінах. Введення додаткового податкового навантаження також може стати чинником підвищення цін».