Поточний № 20 (1408)

05.12.2022

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Розблокуйте експорт зерна!


25.11.2010

Асоціація фермерів та землевласників України закликала скасувати будь-які обмеження на експорт зерна, що завдають значних збитків сільгоспвиробникам і державі, накласти вето на Податковий кодекс і зберегти мораторій на продаж землі.

КВОТУВАННЯ експорту зерна та інші будь-які гласні чи негласні обмеження на поставки збіжжя за кордон нічим логічно не обґрунтовані і завдають колосальних фінансових збитків державі. Адже Україна цього року зібрала третій за роки Незалежності урожай зернових – понад 41 млн. тонн. А для повного забезпечення внутрішніх потреб держави достатньо 25 млн. тонн. 
Через штучні та надумані причини блокування експорту зерна прямі втрати вітчизняних сільськогосподарських товаровиробників сягнули майже 15 млрд. грн. І це тоді, коли в умовах світової економічної кризи саме вітчизняна аграрна галузь стала найбільш конкурентоспроможною в Україні, і саме вона має один із найкращих потенціалів для подальшого розвитку.
З огляду на це АФЗУ принципово вимагає скасувати Постанову Уряду від 4 жовтня 2010 р. № 938 «Про встановлення обсягів квот на окремі види сільськогосподарської продукції, експорт якої підлягає ліцензуванню до 31 грудня 2010 р., і затвердження Порядку видачі ліцензій на експорт окремих видів сільськогосподарської продукції та розподілу квот».
Фермери також закликають Президента України Віктора Януковича накласти вето на ухвалений парламентом Податковий кодекс, набрання чинності якого завдасть нищівного удару по вітчизняному аграрному комплексу, що розвивається завдяки малому бізнесу. Цей кодекс стане жорстким зашморгом для аграрного сектору.
Податковий кодекс у нинішній редакції – це пряма руйнівна шкода для тисяч підприємств галузі, які, власне, формують продовольчу безпеку держави. Документ спровокує значне зростання цін сільгосппродукції. Окрім цього, Асоціація фермерів та приватних землевласників України вимагає за будь-яких обставин зберегти мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. Робити це до ухвалення низки законів, зокрема, «Про державний земельний кадастр», «Про ринок земель сільськогосподарського призначення», означає завдати нищівного та непоправного удару по інтересах громадян і держави.