Поточний № 14 (1424)

21.09.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Шахи єднають світ


17.12.2014

У Києві відбувся Третій Всеукраїнський турнір з шахів серед журналістів. Двадцять майстрів пера з 14-ти областей України облишили 12-го грудня пера і диктофони аби позмагатись у вправності на чорно-білих полях. У безкомпромісному герці зустрілися шахові стратеги різних стилів, країв і вікових груп.
ТА все ж дива не сталося – перше місце з 7-ма очками з 9-ти можливих посів кореспондент парламентського журналу «Віче», кандидат у майстри спорту Олександр Малієнко. «Срібло» з 6,5 балами дісталося його не менш іменитому земляку - спортивному журналісту Віталієві Пісоцькому. А «бронзу» з 6-ма вдалося вибороти молодому Павлу Трощенку з миколаївської газети «Південна правда». Без найменшого нарікання «пройшов» турнір суддя, майстер спорту Леонід Ніколаєв.
Після завершення ігор журналісти познайомилися з шаховою надією України, чемпіоном Європи і світу 2010 року, 12-річним кандидатом у майстри Кирилом Шевченком. Юний талант фахово прокоментував свою перемогу над гросмейстером Сімонцевим в Чехії і нічию з Каспаровим у недавньому сеансі одночасної гри. А міжнародний арбітр з шахів Леонід Баданкін розповів про недавній приїзд в Україну тринадцятого чемпіона світу:
«Досягнення в шахах є світовим культурним надбанням, Гаррі Каспаров заслужено входить до сотні найвпливовіших людей Землі. Як колись другий чемпіон світу Емануїл Ласкер не зміг жити в нацистській Німеччині, так і Каспаров покинув путінську Росію, шахісти органічно не сприймають тиранії. Він відвідав Київ, щоб підтримати українців у війні проти російських агресорів, і сказав, що ми вибрали свободу і тому вже однозначно перемогли. Каспаров провів сеанс одночасної гри з пораненими українськими бійцями в київському госпіталі та дитячому центрі «Домінанта». Він відстоює ідею викладання шахів у початковій школі не лише як спосіб найцікавішого проводження часу, а і як надійний засіб легшого опанування дітьми шкільної програми.
Можливо, цю давню гарну ідею таки втілить в життя діючий український уряд? Вельми прикро, що реформи в освіті урядовці намагаються звести до збільшення навантаження на вчителів…

Григорій МИКОЛАЙЧУК.