Поточний № 2 (1412)

03.02.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Сходження на Олімп


22.01.2016

Дайте мені точку опори, і я переверну увесь світ», - відомий вислів давньогрецького філософа Аристотеля. Справді, ота міцна опора, якщо вона є, і відкриває шлях до Олімпу.

Нерідко у нас виникає питання: звідки беруться вундеркінди? Вони показують такі здібності у науці, культурі, спорті та інших галузях, що залишається дивуватися. Та якщо глибше вдуматись, то увесь секрет в тому, що юному даруванню були створені благодатні умови для розкриття таланту, цілеспрямованого його застосування. І тоді талант, наче добротне зерно, посіяне в родючий ґрунт, дає щедрий ужинок. В іншому разі найкращі сподівання, надії, мрії, наражаючись на скелю байдужості, черствості, геть зникають, викликаючи повне розчарування.

На своєму досвіді не раз у цьому переконувався. А мову поведу про сприяння фізкультурно-спортивному руху - важливій складовій нашого життя як в плані оздоровлення, виховання, гармонійності розвитку. Тим паче, що для цього є привід і досить серйозний. Не секрет, що цей рух останнім часом поступово занепадає через надмірне захоплення молоді комп’ютерами, Інтернетом та іншими видами інформтехніки. Скажімо, у нашому Криничанському районі, якщо і збереглася тяга невеликої частини молоді до спорту, та це здебільшого до футболу. І це завдяки невгамовності, зацікавленості, енергійності, любові до цього виду спорту справжніх ентузіастів: Миколи Глухого, Миколи Бедзая, Олександра Курілова, Олександра Штика, Миколи Гуні та інших. Безумовно, вагому роль відіграє тут і конкретна спонсорська допомога окремих підприємців, фермерів, сільгосптовариств.

Принагідно хочу тут згадати, як солідно заявила про себе криничанська шахова збірна, яка у 90-х роках сім разів ставала переможницею обласних баталій серед команд агропрому. Кілька провідних гравців, серед яких КМС Євген Горшков, успішно виступали на республіканських турнірах. А стало це можливим завдяки сприянню на місцях, створенню доброзичливої атмосфери і моральній та матеріальній підтримці. Вагомий вклад у цю благородну справу вніс тодішній голова колгоспу «Прогрес», Герой Соціалістичної Праці Володимир Лижник.

Він був сам великим поціновувачем старовинних ігор, у яких сам брав участь як активний організатор. Грандіозний шахово-шашковий фестиваль у його рідному селі Дружба, про який схвально відгукнулися чимало періодичних видань, це його заслуга. Завжди йшов назустріч і Володимир Дідич. Ось і цьогорік за його сприяння уже як народного депутата Верховної Ради відбувся у районі шахово-шашковий турнір. Проведено їх ще кілька завдяки ініціативі і підтримці заступника голови Криничанської районної ветеранської організації органів внутрішніх справ Віктора Мирошниченка і селищного голови Ігоря Лісового. До речі, його вдруге криничанці обрали своїм головою.

А тепер про найсуттєвішу подію останніх двох і особливо 2015 року, коли вперше серйозно заявив про себе дніпродзержинський клуб «Ринг», філія якого знаходиться в селі Українка на Криничанщині і де тренерами працюють Вадим Бурбига та Олег Остапенко. На боксерському небосхилі спалахнула зірка спортивного таланту – 13-річний боксер з Українки Богдан Середа. У континентальному чемпіонаті Європи серед школярів, що проходив з 31 жовтня до 9 листопада в Анапі і в якому взяли участь понад 200 найсильніших юних боксерів із 24-х країн, наш земляк виборов «срібло» у ваговій категорії до 56 кг. Він єдиний представник Дніпропетровщини серед 18 юних талантів української збірної. Завдяки йому українська збірна посіла друге місце.

Успішно торує нелегкий шлях до Олімпу й Ілля Грицай, учень Криничанської середньої школи № 2. У свої 12 він впевнено здобуває перемогу на першості Дніпропетровщини у ваговій категорії до 37 кг. У фінальному бою він двічі послав свого суперника з обласного центру в нокдаун. Суддя був вимушений припинити поєдинок у зв’язку з очевидною перевагою і оголосити технічний нокаут.

Юний Іллюша потрапив до відбіркової групи, успішно пройшов тренувальний збір, вдало виступив на чемпіонаті України, став призером. А зараз знаходиться на тренувальних зборах у Харкові, після яких візьме участь у змаганнях, переможці і призери яких захищатимуть честь держави уже на європейському рівні.

Даруючи дідусеві – Юрію Сергійовичу і бабусі Валентині Вікторівні газету з матеріалом про нього, юний чемпіон написав на полях шпальти: «Немає болю, немає і результатів». Тут він мав на увазі, що бокс – бійцівський вид спорту, суровий, який загартовує силу духу, що як би зле не доводилося, треба триматися, стійко переносити удар і гідно давати відсіч. Тоді неодмінно прийде успіх. Істина боксу у тому, що боєць зростає від справжніх боїв, а не від тренувань.

Коли талановиті юнаки виходять на такий досить солідний рівень, то це, природно, вимагає і серйозного підходу. Для цього багато зробили і роблять тренери. Вадим Бурбига, зокрема, для своїх вихованців, як рідний батько. Сам великий цінитель боксу, спеціаліст, що називається від Бога, готує висококласних бійців рингу. Ветеран органів внутрішніх справ, радник голови РДА Олександр Корінь – один з ініціаторів створення БК «Ринг» в Українці. Проте уже зараз виникає проблема з фінансуванням.

Затрати на збори, змагання значимі. Зі скромного сімейного бюджету їх не покрити. Хоча рідні юного таланту ладні віддати все, аби він не зупинився на півдорозі. Занадто складно було зібрати потрібні кошти, аби Ілля міг виступити на останньому чемпіонаті України у Вінниці. Тут на виручку поспішив новообраний депутат обласної ради С. Кисіль.

Сергій Васильович, випадково дізнавшись про скруту з фінансуванням, негайно перерахував потрібну суму. Водночас пообіцяв і надалі допомагати у цьому юним талантам. Не залишився байдужим до фінансових проблем юних дарувань і голова СТОВ «Вікторія» Костянтин Петрушевський.

Були в нас завжди ентузіасти, меценати, надіємось, що і будуть. Що значною мірою вони стануть отією міцною опорою, що дозволить молодим талантам подолати вершини Олімпу науки, мистецтва і спорту.

Хай щастить у цьому здібним боксерам Криничанщини. Вітаємо їх рідних, тренерів, спонсорів з Новим, 2016-им роком! Ще більше вдач у ньому, ніж в 2015 ому.

Міцного здоров’я, оптимізму, впевненості, націленості на нові перемоги!

Юрій СКРИПКЕВИЧ і редакція газети «Сільські новини».

смт Кринички, Дніпропетровська область.