Поточний № 2 (1412)

08.02.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Сільських спортсменів «кинули під танк»


18.10.2012

З 12 по 14 жовтня у мальовничій Ворохті, що на Івано-Франківщині, на базі ВФСТ «Колос» відбулися всеукраїнські ігри «Краще спортивне село України 2012». Дніпропетровщину на них представляли фізкультурники Китайгорода Царичанського району, які влітку стали переможцями обласної першості.

ТА ПОЧАТОК змагань виявився геть несподіваним. Ось що розповів керівник делегації Дніпропетровщини, головний спеціаліст Царичанського ФСТ «Колос» Віталій Гриненко:
- Ми навіть не підозрювали, що затвердили нове «Положення про проведення змагань», про яке ми дізналися буквально на підніжці поїзда до Львова. З 25 команд лише наша не знала про зміни. У волейболі, наприклад, замість «три чоловіки плюс три жінки» команду представляють чотири чоловіки і дві жінки. Шахи виключили зовсім, а в настільному тенісі чоловік і жінка мали виступити і в парному розряді, ще й жодна заміна не дозволялася. Тож капітан збірної з перетягування канату Юрій Чуприна мусив грати у волейбол, а на чоловічий теніс не було кого поставити. Найкраще виступив гирьовик майстер спорту Олег Гов’язов, який виборов перше місце. Волейбольна дружина у складі подружжя Наталії і Анатолія Шкраєвих, Ані Грищенко, Олексія Величка, Володимира Смика і Юрія Чуприни зайняла 5-8 місця, а тенісистка Вікторія Костенко увійшла до десятки кращих. А чемпіонську трійку областей очолили Вінничина, Одещина і Тернопільщина. Якби ми готувалися до тих видів, що були насправді, то і командний результат Дніпропетровщини був би не наприкінці другого десятку.
Незадоволений новими умовами змагань і капітан китайгородців Олексій Величко:
- Коли ми в дорозі почули про суттєві зміни у видах змагань, враження було, наче нас кинули під танк… Бо ми повністю провели підготовку за старою схемою. Перелаштовуватись на новий лад довелось на місці, чим і пояснюється наш результат. Попри все дуже сподобався нам прийом, люди на Західній Україні щирі і добрі. Делегації особисто вітав мер Ворохти, показував нам поховання воїнів УПА, на 70-річчя утворення якої ми якраз потрапили. Відстояли службу у храмі, правиться там українською. Відвідали Буковель, у Львові встигли побувати у найзнаменитішій кав’ярні «Криївка УПА». А ще вразила в Карпатах чистота міст, селищ і лісів.
Добре , що природа і люди Західної України дещо притлумили фізкультурні організаційні негаразди. На думку голови Дніпропетровської обласної організації ВФСТ «Колос» Василя Петрушенка вони такі:

- Президією ВФСТ «Колос» дата змагань перенесена на тиждень пізніше, змінене і Положення про проведення змагань. Через певні проблеми Царичанку про зміни своєчасно не повідомили. Це організаційний прорахунок. Наступного року наполягатимемо, щоб «Положення» на Всеукраїнських іграх «Краще спортивне село» було незмінним на районній, обласній і всеукраїнській першості.
Певна річ, єдині непорушні правила змагань, за якими готуватимуться сільські спортсмени, президії ВФСТ «Колос» годиться розробити завчасно, а не в «свинячий голос». Щоб на самих змаганнях не було більше ніяких неприємних несподіванок.

Григорій ДАВИДЕНКО.
Збірна Китайгорода, кращого спортивного
села Дніпропетровщини у Ворохті.
Чемпіон України на всеукраїнських іграх
«Краще спортивне село 2012» Олег Гов’язов.
Фото Віталія Гриненка.