Поточний № 14 (1424)

21.09.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Ситуація на ринку хліба


15.03.2015

У крамницях Дніпропетровщини значно зросли ціни на хліб і борошно. Відтепер батон коштує від 5.40 до 7.45. Білий хліб - 6 грн. Чорний круглий - 7.70
Про ситуацію на ринку хліба та борошна йшлося на прес-конференції в інформагенції «Дніпро Пост» за участі директора департаменту АПК, розвитку сільських територій та ринкового середовища облдержадміністрації Вадима Удовицького, голови асоціації «Дніпрохліб» Галини Лічман та заступника головного технолога хлібозаводу ТОВ «Катеринославхліб» Віктора Сергієнка.

- Стан і ситуація в агропромисловому комплексі контрольовані, - відразу заспокоїв присутніх Вадим Удовицький. - Що стосується саме продовольчої безпеки області, то вона формується ще восени, напередодні того врожаю, що збиратимемо у 2015 році. З осені на Дніпропетровщині засіяно добру площу озимих культур (678 тис. га озимих, 577 тис. га з них - озимої пшениці). Це на 30 тисяч гектарів більше у порівнянні з аналогічним періодом осені 2013 року. Разом з науковцями та аграріями у лютому обстежили посіви, взяли зразки озимих і побачили, що 89% посівів у задовільному та доброму стані.
Минулого року аграрії Дніпропетровщини зібрали 1,6 млн. тонн продовольчої пшениці. Близько 65% з цього валу продовольчої пшениці сформували той обсяг, що потрібен на маркетинговий рік з 1 серпня 2014 року до 1 серпня 2015 року. Станом на 6 березня в Аграрному фонді нашої області зберігається близько 57 тисяч тонн продовольчої пшениці. Це саме та пшениця, яка дає нам можливість з інтервенціями виходити на ринок борошна для наших хлібопекарських підприємств. Області в цілому на рік (що стосується саме продовольчої пшениці) потрібно 535 тисяч тонн пшениці, з них 250 тисяч тонн - продовольчої, тієї, що йде на випічку хліба. А 535 тисяч тонн - це той обсяг, що йде, крім випічки хліба, на макаронні вироби, крупи, кондитерські вироби. На сьогодні в області в наявності 305 тисяч тонн продовольчої пшениці. Із них 57 тисяч тонн -в Аграрному фонді, решта - в агропідприємствах області. До кінця маркетингового року нам потрібно 125 тисяч тонн пшениці, тож, якщо порахувати, то ми маємо пшениці до кінця маркетингового року із запасом 27 тисяч тонн, - так конкретно на цифрах Вадим Удовицький доводив безпідставність нещодавнього ажіотажу у магазинах.
За словами генерального директора асоціації «Дніпрохліб» Галини Лічман у вартості хліба близько 50% складає сировина, 12% – газ, 4% – транспорт, 7% – заробітна плата працівників. З початку року ціна на хліб зросла на 15-20%.
«Навіть вартість плівки, у яку загортають вироби, подорожчала удвічі. Тому ми були вимушені поступово, починаючи з 3-7% до 10-15% підвищувати ціни на хліб. Проте люди завжди можуть купити дешевший хліб за простою рецептурою (борошно, вода, сіль, дріжджі), - якого випікається близько 30 відсотків.
Так що без хліба область не залишиться, але ціну його прогнозувати досить складно. На цьому наголосив заступник головного технолога хлібозаводу ТОВ «Катеринославхліб» Віктор Сергієнко.

Підготувала Яна ОЛЕКСЮК.