Поточний № 7 (1395)

17.05.2022

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Слимаки в саду:10 способів боротьби


21.05.2015

У виборі продуктів харчування слимаки зовсім не вибагливі і вживають у їжу практично все - овочі й фрукти, траву і декоративні рослини. Пропонуємо десять способів боротьби із садовими слимаками.

ГОСТРІ БАР’ЄРИ

Тіло слимака дуже м’яке і чутливе, тому для боротьби з ними рекомендується обгороджувати рослини гострим «парканом» висотою 5-6 сантиметрів. Для таких цілей можуть згодитися найрізноманітніші предмети та матеріали: шматок жерсті, яєчна або горіхова шкаралупа, гранітна крихта.

ПАСТКИ

Найбільш гуманний спосіб боротьби зі слимаками - їхній вилов. Для того, щоб піймати якнайбільше слимаків, увечері достатньо розмістити в саду в хаотичному порядку якнайбільше вологих предметів. Відмінно підійдуть мішки, шматки фанери й папір, вологі дошки, а також капустяне листя. Уже зранку можна буде збирати багатий «урожай».

СОНЯЧНІ ВАННИ

Прямий вплив сонця дуже шкідливий для слимаків, тому варто регулярно очищати сад від бур’янів, під якими утворюється рятівна для шкідників тінь.

ЧИСТОТА ЯК МЕТОД

Слимаки дуже неохоче перебувають у чистому і сухому середовищі, тому одним з найдійовіших способів боротьби з ними можна назвати регулярне прибирання саду. Особливо ретельне прибирання варто проводити восени - прибрати все листя і залишки рослин, у яких так люблять зимувати слимаки.

 

ДОПОМОГА ЛІСУ

Вживати слимаків у їжу дуже люблять ропухи, жаби, їжаки та багато птахів.

СУХА ЗЕМЛЯ

Cлимаки обожнюють вологе середовище, тому логічно, що відмінним способом боротьби з ними може стати сухий ґрунт, який створюють шляхом дренажування території. До речі, так убивають два зайці - і слимаків зменшиться, і рослини будуть краще почуватися.

ХІМІЧНА ЗБРОЯ

Cлимакам не до вподоби міндобрива та кальцій, тому фахівці рекомендують щедро удобрити ділянку цими речовинами. Головне, не переборщити - від зайво великої кількості добрив можуть постраждати й культурні рослини.

ДОПОМОГУ МОЖНА ЗНАЙТИ В МАГАЗИНІ

У магазині для садівників і городників можна купити засіб, спеціально розроблений для боротьби зі слимаками. Головне - дотримуватися всіх вказівок, написаних в інструкції.

ПО ПИВКУ

Крім вологого клімату та ґрунту, слимаки обожнюють пиво. Цю слабість шкідників гріх не використати проти них самих. Фахівці радять закопати в землю склянку, наполовину заповнену пінним напоєм, але так, щоб у слимаків був до неї вільний доступ. Наступного ранку у склянці знайдете кілька десятків шкідників. Туди може втрапити і капустянка.

СПЕЦІЇ ДОПОМОЖУТЬ

Деякі садівники стверджують, що назавжди вигнати слимаків з ділянки можна за допомогою ароматних спецій - розмарину, сушеної петрушки, базиліка або кінзи. Спеції потрібно просто розкидати по ділянці. Ніяких гарантій немає, але спробувати можна.