Поточний № 2 (1412)

03.02.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Соціальні виплати та пенсії


17.02.2011

Ці актуальні питання хвилюють сьогодні більшість українців

У Дніпропетровський прес-клуб реформ на зустріч з журналістами цього разу завітали Валентина Сливна, заступник начальника головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, Наталя Корнійчук, заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в області, Вікторія Чернигіна, начальник відділу адресних соцвиплат та державного пенсійного нагляду.

ЯК ПОЯСНИЛИ посадовці, Пенсійний фонд ось уже три роки себе не забезпечує. Адже на 1 млн. 77 тис. працюючих в області 1 млн. 33 тис. пенсіонерів. Якщо на виплату пенсії треба 1 млрд. 300 млн. гривень, в області Пенсійний фонд збирає лише 900 млн. Отже, 400 млн. грн. фонд області отримав із Держбюджету, аби пенсії виплачувались без затримки. 
- На сьогодні середня зарплата становить 2400 гривень, - говорить Валентина Сливна. - Аби забезпечити належні відрахування до Пенсійного фонду, треба, щоб люди отримували щонайменше 3600 гривень.
Що ж, побажання Валентини Олексіївни заслуговує на увагу. Однак звідки взяти такі кошти у час економічного та фінансового занепаду, ні вона, ні її колеги, присутні на прес-конференції, не сказали.
У цілому в Україні зараз 13,7 мільйона пенсіонерів. На 88 пенсіонерів – 100 осіб, які сплачують пенсійні внески. А в 2025 році один працюючий утримуватиме одного пенсіонера. У 2050 році вже буде 125 пенсіонерів на 100 працюючих. Понад дві третини пенсіонерів отримують пенсії до однієї тисячі гривень. У той же час середній розмір спецпенсій у 2,5 рази перевищує середній розмір пенсії, призначеної на загальних підставах.
Ще одна цікава деталь. Пенсійний вік для жінок планують підняти з 55 до 60 років упродовж 10 років на 6 місяців кожного року, якщо закон про пенсійну реформу набере чинності. На період підвищення віку пенсія жінок, які потрапляють у це 10-річчя реформ, буде збільшуватись на 2,5 відсотка за кожен рік. Таким чином, за десять років розмір пенсії до 60 років зросте на 25 відсотків. Але наша прекрасна стать, народжена після 1960 року, йтиме на пенсію у 60 вже без цих надбавок.
Журналістів цікавило багато питань, пов‘язаних з пенсійною реформою. Зокрема, чи будуть обмежені високі пенсії держслужбовців. І отримали відповідь, що закон зворотної сили не має. А відтак обмеження близько 9 тис. грн. стосуватиметься лише нових пенсіонерів.
З 1 січня ц.р. відбулись зміни, що стосуються розміру допомоги при народженні дитини. Порівняно з 2010 роком такі виплати зросли на 50 відсотків і становлять: 17952 грн. – на першу дитину, 36720 – на другу дитину, 73440 – на третю та кожну наступну дитину. З них при народженні дитини виплачується 7344 грн. Надалі решта суми на першу дитину виплачується протягом наступних 12 місяців, на другу – протягом 24 місяців, на третю і кожну наступну – 36 місяців рівними частинами.
Нещодавно на одному з телеканалів транслювали сюжет про те, що уряд Німеччини хоче підняти пенсійний вік чоловіків і жінок до 67 років. При цьому показали щасливе 70-річне подружжя, яке отримує по 1000 євро (11 тис. гривень – Ред.) пенсії, якої вистачає, аби скромно подорожувати світом. При цьому автори сюжету зауважили, що середня тривалість життя чоловіків там становить 78, а жінок – 81 рік. Коли ж ми зможемо й отримувати такі пенсії, і жити так довго?

Петро ПАШАЄВ.