Поточний № 2 (1412)

02.02.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Спалили живцем


28.03.2013

Нелюди спочатку нещадно катували пенсіонерку, вимагаючи віддати гроші, а потім спалили живцем нещасну стареньку.

БАБУСЯ, якій виповнилося 77 років, жила на краю села Новогригорівка Вознесенського району. До найближчих сусідів – майже 150 метрів. Тож 21-річний онук, хоча й жив в іншому селі Вознесенського району, щодня навідувався до бабусі – вранці приносив щось з продуктів, а увечері допомагав по господарству. Пенсіонерка сама цілком давала собі раду, однак візитам онука була рада. У неділю хлопець як завжди зайшов на подвір’я, а коли ключем почав відкривати вхідні двері, помітив, що вони чомусь не замкнені. Коли онук штовхнув двері, в обличчя йому несподівано вдарило полум’я. У будинку все палало. Раніше щільно закриті двері і вікна не давали пожежі вирватись зовні. На допомогу кинулись сусіди, та й пожежні приїхали швидко і загасили полум’я. Однак коли обгоріле тіло пенсіонерки винесли з оселі, стало зрозуміло, що хтось укоротив їй віку. Не сама ж вона зв’язала собі ноги!.. Судмедексперти зробили висновок, що потерпіла померла від больового шоку. До того ж, у неї виявили травми голови, переломи ребер і грудної клітини. Майже добу правоохоронці встановлювали обставини скоєння страшного злочину, хто і чому катував пенсіонерку, а потім спалив живцем. З’ясували, що жінка жила самотньо, мало з ким спілкувалась, тож сусіди мало що могли розповісти. 
Згодом у поле зору міліції потрапили двоє місцевих жителів. Молодики, яким виповнилось по 25 років, поїхали у Київ на заробітки і до рідного села давно не навідувались. Так стверджували родичі, а от оперативники мали зовсім іншу інформацію. Молодиків цілком обґрунтовано запідозрили у скоєнні убивства пенсіонерки. Підозрюваних затримали, коли вони їхали на автобусі. Як з’ясувалось, зловмисники вирішили легко «хапнути» грошей. Вони знали, що старенька не зможе чинити їм опір, тож вночі вибили двері й увірвались до оселі. Вимагаючи грошей, нелюди жорстоко катували пенсіонерку. Знайти їм вдалось лише 500 гривень. Щоб уникнути відповідальності, вирішили знищити сліди скоєння злочину. Вони зв’язали ще живій старенькій ноги, щоб та не могла рухатись, обклали тіло шторами й підпалили. Щоб пожежу не відразу помітили, зловмисники щільно закрили вікна і двері, та й зникли у темряві.
Слідчим відділом Вознесенської міліції відкрито кримінальне провадження по факту навмисного вбивства, зловмисників заарештовано, розслідування триває.

Петро БРАТЧЕНКО. Миколаївська область.