Поточний № 2 (1412)

04.02.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Справедливість відновлено


16.08.2012

Позавчора у Дніпропетровську відбулася президія обласної організації ВФСТ «Колос». Її голова Василь Петрушенко привітав сільських фізкультурників із здобутком Дніпропетровщини на олімпіаді у Лондоні - українську скарбницю медалей більше поповнювали лише Київщина, Харківщина, Донеччина та Львівщина. А ще подякував «Сільським новинам» за критичну статтю «Швейцарка по - колосівськи» в числі за 2 липня. Створена його розпорядженням комісія визнала - при проведенні обласних змагань з шахів були допущені порушення правил.

ЯК З’ЯСУВАЛОСЯ, до складу учасників за попередньою заявкою були включені збірні Васильківського і Синельниківського районів, які на змагання… не потрапили. Президія вказала голові Синельниківського «Колосу» Олександру Плюті на це (васильківці остаточної заявки не подавали). На «недостатню принциповість» вказано і головному судді змагань Людмилі Матушкіній. Затверджені такі місця команд – перше присуджене збірній П’ятихатського району, друге – Апостолівського. Шахісти цих команд мають обмінятися отриманими раніше нагородами…
На сьогодні відкритим поки що залишається питання, задане головою П’ятихатського «Колосу» Анжелікою Гутман – а чи дадуть змогу їхній збірній захищати спортивну честь Дніпропетровщини на всеукраїнській арені? Адже вони вже двічі – 2005-го та 2010-го – виборювали «золото», а України – не бачили! Сподіватимемось, що цього разу п’ятихатцям вдасться-таки здійснити давню мрію, двічі «підтверджену класом», і помірятися силами з шахістами інших країв.
Розглянула президія «Колосу» і нетиповий досі випадок, коли покровські футболісти у Царичанці в позаминулі вихідні відмовилися вийти на поєдинок за третє місце. Замість вісімнадцяти за правилами, як встановлено, на обласну першість з Покровщини прибуло… тринадцять чоловік. До гри за «бронзу», відповідно, не травмованих залишилося дев’ять гравців. Саме через це і не вельми спортивну поведінку наставника покровців Володимира Листопада від обов’язків тренера звільнено.
На залишок року спорту і здорового способу життя, яким є 2012 в Україні, обласний «Колос» обговорив ряд найближчих заходів – змагання спортивних сімей, за поданням Віктора Нечета визнано діючим шаховий клуб у Апостоловому тощо. А з приводу того, як раніше в Україні боролися за перемогу, читайте, будь ласка, далі.

Григорій ДАВИДЕНКО.