Поточний № 16 (1426)

29.11.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Свято краси та грації


15.05.2014

Мальовниче село Дібрівка Миргородського району здавна відоме як центр українського конярства. Ще у 1888 році князем Романовим тут було засновано кінний завод. М’який полтавський клімат, коротка, порівняно тепла зима, розмаїта рослинність українського степу – саме у цих благодатних краях були всі умови для того, аби вирощувати сильних, чистокровних, благородних тварин.

Переживши чимало труднощів та пройшовши справжні випробування на міцність, завод існує до наших днів (щоправда, змінивши статус на філію «Дібрівський кінний завод № 62» Державного підприємства «Конярство України»). І щорічно до травневих свят демонструє любителям кінного спорту міць та спритність своїх вихованців.
Відволіктися від щоденного напруження, спричиненого найперше буремними подіями в країні, відпочити душею і тілом, побачити справжнє шоу та взяти участь у різноманітних конкурсах та забавах запропонували гостям кінно-спортивного свята, присвяченого 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка.
Відбулося дійство 2 травня за сприятливої, попри перестороги синоптиків, погоди. Відкрив своєрідний театралізований кінний парад гордість Дібрівського кінного заводу, красень-жеребець Афоризм. До слова, участь в подібних заходах для коника не в новинку. Його витонченістю та грацією уже милувалися прихильники кінного спорту у Києві, Москві, Будапешті, Парижі… Мабуть, саме тому Афоризм тримався на публіці впевнено та гордовито.
Та, окрім участі в яскравій урочистій частині, на тварин, а також наїзників чекала ще одна відповідальна місія – скачки та показові виступи. За результатами перегонів приз на честь засновника ДКЗ № 62 князя Романова виграла сіра орловська кобила Пастушка під орудою наїзника Андрія Прокопенка. Відзнака ДП «Конярство України» дісталася сірому орловському жеребцеві Пікадору (наїзник Ігор Родіонов). У змаганні, що зветься «Рись під сідлом», першість за гнідою кобилою Главою (наїзник Іван Корнієнко). Перегони ваговозів виграла Фірма (наїзник Олександр Кокодзій). Гнідий орловський жеребець Дніпр (майстер-наїзник Григорій Назаренко) першенствував у розіграші призу на честь видатного майстра-наїзника М. Стасенка.
Ще одна перемога того дня була на рахунку сірої Пастушки, котра разом з Андрієм Прокопенком виграла одну з головних відзнак цьогорічних змагань – приз на честь 200-річчя Кобзаря.
Своє вміння вправлятися з норовливими тваринами глядачам продемонстрували і юні наїзники Дібрівської школи верхової їзди.
А одним з найбільш видовищних публіка визнала виступ козака Сергія Бичука на жеребці Крокет орловської породи. Ця екстравагантна, надзвичайно артистична двійця демонструвала присутнім справжні циркові номери та зірвала неймовірний шквал оплесків.
Коментував усе, що відбувалося на іподромі, головний зоотехнік «ДКЗ № 62» Аркадій Лабунець. Дотепний знавець кінної справи допомагав глядачам орієнтуватися в численних конкурсах дібрівського дійства.
Шкода, зітхають гості свята (особливо чоловіча їх частина), що на подібних заходах не працює тоталізатор, як то прийнято в усьому цивілізованому світі. Це додало б кінно-спортивному святу ще більшого азарту, а організаторам - державному, до слова, підприємству - допомогло б впевненіше стояти на ногах. Адже не секрет, що на сьогодні конярство - це вже далеко не прибуткова справа. І займаються нею радше великі ентузіасти, ніж бізнесмени.
Але як би там не було – Дібрівка тримає марку. Сподіваємось, що вже наступного року ми знову зустрінемося в цьому привітному, багатому на добрих людей краї.

Юлія ГУДЕНКО. Полтавська область.