Поточний № 13 (1302)

01.04.2020

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Тенденції ринку сільгосптехніки-2015: висока якість, підкріплена доступною ціною


22.08.2015

Український бренд «Бердянські жниварки» до нового сільгоспсезону оновив і вдосконалив лінійку продукції відповідно до потреб, побажань і запитів аграріїв. У зв’язку зі зміною кон’юнктури ринку сільгосптехніки сезону-2015 наголошено на «критерії оптимальності».

АЛЬТЕРНАТИВНЕ РІШЕННЯ

Сільгоспвиробники знають: правильний вибір техніки – це на 90% запорука успішної збиральної кампанії. Ощадливий господар уже на етапі підготовки до посівної придивляється до агрегатів, які допоможуть йому з мінімальними витратами зібрати багатий урожай. А основні вимоги, що впливають на вибір машини, доволі прості й логічні: надійність, висока продуктивність, економічність і ціна.

У сучасних економічних умовах і малі, і великі сільгосппідприємства дедалі більше орієнтуються на «критерій оптимальності»: коли прийнятній вартості машини відповідає її висока якість. А переважує шальку терезів вибору, якщо умова відповідності ціни-якості підтверджена гарантіями виробника.

Сьогодні, коли малі й великі українські господарства переходять у режим суворої економії, імпортні сільгоспмашини викреслюються з бюджетної лінійки, а погляди аграріїв усе більше звертаються до спецтехніки вітчизняних виробників. Та й вибір на користь дорогих імпортних агрегатів не завжди раціональний: найчастіше вони не годяться для роботи в місцевих умовах. Це тягне додаткові витрати на їх адаптацію, а вітчизняні нерідко поступаються їм якістю.

У цій ситуації варто придивитися до продукції українського заводу «Бердянські жниварки» – виробника з багаторічною історією й надійною репутацією. Продукція цього заводу – її якість, надійність і доступність – перевірена роками.

МІЖНАРОДНИЙ СТАНДАРТ

«Бердянські жниварки» забезпечують повний цикл супроводу своєї продукції: від конструкторських розробок до сервісного обслуговування. Інженери-конструктори заводу постійно на зв’язку із клієнтами: їх цікавлять побажання й потреби сільгоспвиробників, щоб втілити нові ідеї при наступній модернізації техніки. На виході маємо той самий «критерій оптимальності», коли якість машин відповідає світовим стандартам, а їхня вартість нижча, ніж у розкручених брендів.

Наприклад, вартість жаток для збирання кукурудзи або соняшнику Бердянського заводу в кілька разів нижча від імпортних аналогів. Придбання такої машини окупається практично за сезон.

Не менш важливий факт! Жниварки для збирання соняшнику практично виключають втрати зерна за рахунок оптимальної форми ліфтера. При поступальному русі коритоподібна форма й довжина ліфтера утворюють такі собі лотки, які підходять під кошик соняшнику ще до того, як відбудеться зріз. Завдяки такій технології безрядкова жатка дозволяє збирати не тільки дещо недостигле насіння соняшника, а й вже цілком стигле, які випадає при легкому дотику. Листки й стебла при цьому залишаються на землі, а бункер приймає практично чисте насіння засміченістю не більш як 2%. Навіть на полі із зеленим підгоном продуктивність комбайна не падає. Жатка забирає тільки чисті й сухі головки соняшнику, а все сміття здуває, що важливо для збереження якості насіння.

Утім, про зниження втрат краще розкажуть самі сільгоспвиробники – ПСП «Зоря» (с. Дранка Вінницької обл.) має дві жниварки ЖНС-7,4. Першу господарство придбало ще 2013 року для комбайна New Holland СХ 8080, а другу – 2014-го для комбайна Case.

– Минулого року жниварки зібрали по 300 га соняшнику. Середня швидкість збирання становила 8-10 км/год, –ділиться враженням про роботу агрегатів начальник механічного загону ПСП «Зоря» Анатолій Овчар. – Жатками задоволені: вони дозволяють збирати соняшник не лише рядками, а й упоперек, а інколи доводилося збирати врожай навіть по діагоналі. Після жаток зовсім немає втрат, тому «збирателям» після них немає чого робити. За моєю порадою жниварки Бердянського заводу придбали два сусідніх господарства.

ОПТИМАЛЬНА ТЕХНОЛОГІЧНІСТЬ

Конструкція жниварки для збирання соняшнику виконана так, щоб можна було збирати в будь-якому напрямку, незалежно від рядкової або суцільної сівби. Вона проникає в ряди під будь-яким кутом за рахунок конструкції ліфтерів, які мають призматичну форму. Збирання урожаю не залежить від ширини міжряддя, висоти рослин і зберігає їх до моменту зрізування у вертикальному положенні. Для зрізування соняшнику застосовуються планетарний привід різального апарата й сегмент із великою насічкою, що забезпечує високу швидкість різання (до 700-800 одинарних ходів на хвилину). Привід різального апарата оснащений автоматом-відсікачем, що спрацьовує у разі влучення в зону різання сторонніх предметів. А подавальний шнек захищений фрикційною захисною муфтою, що обмежує крутний момент на шнеку у разі влучення каміння або інших тіл у зону шнека, захищає всі обертові частини від перевантажень.

Замовники, що вже випробували бердянські жниварки в роботі, тільки схвально про них відгукуються.

– У серпні 2014 року я придбав у заводу ПАТ «Бердянські жниварки» жатку ЖНС-9,1 Кл2 з приводом і різальним апаратом Schumacher для комбайна CLAAS Lexion 480, – дає рецензію агрегату керівник ТОВ «ГАРТ» з міста Гайвороня, що на Кіровоградщині, Юрій Шевчук. – За сезон зібрав 300 га соняшнику із середньою швидкістю 10 км/год. Жаткою задоволений, бо до неї було багато втрат. Після того, як побачив її в роботі, рекомендував своїм знайомим сільгоспвиробникам придбати жатку виробництва ПАТ «Бердянські жниварки».

МАКСИМАЛЬНА ПРОДУКТИВНІСТЬ

Фахівці відзначають високу продуктивність і чистоту збирання врожаю кукурудзяною жаткою: машина працює навіть із низькорослими сортами – рівень зрізу доводить до 17 см і нижче. Що, погодьтеся, дуже зручно.

Жатка для збирання кукурудзи працює дуже акуратно: кукурудзяні стебла подаються роторним шнеком в агрегат для відділення качанів і зрізуються спеціальними ножами зі щадним режимом. Потім ротор виконує обривання качанів. Жатка також має можливість піднімати з землі полеглі, прим’яті стебла. У ході операції 17 ножів ріжуть стебла й листки до ступеня дрібноволокнистої маси. Загальна довжина нарізки становить 480 мм на ряд. Ця система дозволяє виконувати однорідне подрібнення на високій швидкості збирання. Стебло дробиться повністю, без утворення пилу, і додаткова січкарня не потрібна. Після проходу такої жниварки ґрунт можна обробляти відразу. А мінімум рухомих компонентів забезпечує високу надійність роботи. Максимально спрощена й прискорена операція заміни захоплювальних ланцюгів. В обслуговуванні все враховано для комфортної роботи. А це значно скорочує час і витрати.

ПРОГРЕСИВНА МОДЕРНІЗАЦІЯ

Український завод «Бердянські жниварки» недаремно вважається одним з лідерів серед вітчизняних виробників сільгосптехніки. Його конструктори завчасно підготувалися до нового збирального сезону. За період, що минув від закінчення минулих жнив, інженери-конструктори підприємства врахували побажання клієнтів і внесли важливі зміни в технологічні конструкції. Модернізація підвищила якість машин, їхню зносостійкість й економічність.

– На заводі ПАТ «Бердянські жниварки» я придбав жатку ЖНС-7,4 на комбайн John Deere моделі W650, – ділиться своїм досвідом керівник СФГ Русина П. В. із міста Крижополя (Вінницька обл.) Петро Русин. – За сезон зібрав 100 га за швидкості 8 км/год. Жаткою дуже задоволений, бо після неї немає втрат (як після агрегатів для збирання). Що також важливо – після жниварки пил не потрапляє на двигун комбайна, що запобігає можливому його загорянню. Я раджу придбавати жатку іншим фермерам.

Крім того, у представлені торік Бердянським заводом жниварки для збирання соняшнику й кукурудзи внесено й інші зміни, що підвищують їхню надійність і ресурс. Домоглися збільшення ресурсу муфти за рахунок застосування спеціальних високоміцних легованих сталей і технологічних інновацій у створенні твердої зносостійкої поверхні. Це дозволило надійно захистити від перевантажень у процесі роботи жниварки й усунути можливість поломки при влученні яких-небудь сторонніх предметів у різальний апарат. Муфта захистить жатку від поломки, а це, своєю чергою, дозволить уникнути дорогого ремонту й тривалого простою жниварки в розпал жнив.

– Поліпшення механізмів спрямоване на надійність у роботі й збільшення строку експлуатації жаток, – прокоментував новацію головний технолог підприємства. – Так, змінено конструкцію приводу різальних блоків, що поліпшило роботу шліцьового з’єднання приводу різального апарата. А із впровадженням кулачкової сполучної муфти значно скоротився час заміни різальних блоків. На шнек додали подавальні елементи, що поліпшило перехід маси від жниварки в похилу камеру комбайна. Застосовано інноваційні методи фіксації різьби, що усуває ослаблення через вібрацію й попереджає серйозні поломки механізмів жниварки в процесі роботи.

РАЦІОНАЛЬНИЙ ВИБІР

ПАТ «Бердянські жниварки» – одне з найбільших підприємств свого міста й відомий виробник сільгосптехніки в Україні та за її межами. Дуже популярна техніка серед аграріїв Запорізької області. Керівник ТОВ «Семенівське» Віктор Ключко дуже задоволений співпрацею з підприємством «Бердянські жниварки» й рекомендує господарникам придбавати техніку українського виробника.

– Кілька років ми користуємося обладнанням заводу «Бердянські жниварки». За цей час ми придбали вже три жниварки, – каже Віктор Ключко. – Техніка дуже ефективна й високоякісна, повністю відповідає потребам нашого підприємства. Нове устаткування зручне в експлуатації та зносостійке. Цими жатками з одного гектара землі ми збираємо на 2-3 центнери більше врожаю, ніж жатками іншого виробника (якими ми користувалися раніше). Зазвичай за сезон ми скошували 200-300 тонн соняшнику, торік, бердянські жниварки скосили близько 1000 тонн урожаю.

ЯКІСТЬ І ДОСТУПНІСТЬ

ПАТ «Бердянські жниварки» – сучасне підприємство, що випускає понад 20 видів машин. Конструктори постійно впроваджують нові розробки. Так, в 2015 році підприємство запускає дослідну партію жаток для збирання сої. Насамперед вона буде цікава аграріям тим, що вона універсальна. При її застосуванні сільгоспвиробник відходить від трудомісткого процесу переобладнання сільгосптехніки: жатку можна використати як для збирання врожаю соєвих, і загалом бобових, так і для збирання зернових і круп’яних культур.

Як відзначає керівництво заводу, наголос робиться на якості і доступності техніки і для великого сільгоспвиробника, і для невеликих господарств. А виробництво ґрунтується на увазі до потреб замовників, тенденцій світового ринку сільгосптехніки й тривалій співпраці зі своїми клієнтами.

ПАТ «Бердянські жниварки»

м. Бердянськ, пр. Пролетарський, 2А

тел. (06153) 60-800 www. zhatki.com www.john-greaves.com