Поточний № 16 (1404)

30.09.2022

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

ТОП-10 визначних подій у сфері культури та мистецтва Дніпропетровщини


20.12.2012

2012 рік став особливим для культурної та мистецької галузі Дніпропетровщини. Світові прем’єрні вистави, безпрецедентні перемоги, унікальні виставки, розкриття нових талантів і зірок, відродження національної і культурної спадщини та пам’яток Великої Вітчизняної війни - все це зміцнило позиції Дніпропетровщини як регіону-лідера та одного з провідних культурних центрів в Україні. За підсумками 2012 року на Дніпропетровщині визначено ТОП-10 визначних подій у сфері культури та мистецтва.

1. Подано на розгляд в ЮНЕСКО питання про надання Петриківському розпису статусу нематеріальної культурної спадщини людства.
2. На Дніпропетровщині пройшов наймасштабніший в Україні музичний фестиваль «Краще місто – Дніпропетровськ», що став одним із найбільших open-air країни.
3. На Дніпропетровщині вперше виставлені оригінальні картини видатних французьких художників із колекції «Нормандія у живописі».
4. Команда Кривого Рогу – а це 500 юних талантів – стала володарем Суперкубку наймасштабнішого танцювального телепроекту країни «Майданс-2012».
5. Чотирьом театрам Дніпропетровської області присвоєно статус «академічний»
Це Дніпропетровський театр одного актора «Крик», Дніпродзержинський музично-драматичному театр імені Лесі Українки, Криворізький міський театр музично-пластичних мистецтв «Академія Руху» та Криворізький міський театр драми та музичної комедії імені Тараса Шевченка. Статус «академічний» дозволив розширити їх репертуар, і жителі регіону побачили низку нових вистав.
6. З нагоди 80-річчя Дніпропетровської області реалізовано перший в історії регіону телевізійний проект «Свої» про видатних вихідців з Дніпропетровщини та України.
7. На Дніпропетровщині з нагоди 80-річчя регіону світ побачила низка унікальних видань, а видатні люди області та визначні події у розвитку регіону увіковічені у бронзі на площі імені 80-річчя Дніпропетровської області. 
8. Бібліотеки Дніпропетровщини поповнили скарбничку перемог та високих досягнень.
Зокрема, Центральну міську бібліотеку імені Тараса Шевченка міста Дніпродзержинськ за результатами Всеукраїнського конкурсу Української бібліотечної асоціації (УБА) визначено «Бібліотекою 2012 року». Також у цьому конкурсі 3 місце посіла й Дніпропетровська обласна науково-медична бібліотека.
9. Відновлені братські могили, пам’ятники та монументи воїнам Великої Вітчизняної війни.
Загалом у рамках масштабної програми з відновлення пам’ятників ВВВ у регіоні за останні два роки капітально відновлено та наново відбудовано понад 1,3 тис. братських могил, пам’ятників і монументів воїнам ВВВ. Так, у минулому році у Кривому Розі встановлено перший на пострадянському просторі пам’ятник воїнам-штрафникам, полеглим під час звільнення Кривбасу від фашистських загарбників.
10. Діорама «Битва за Дніпро» зустріла свого десятимільйонного відвідувача.
Ним став студент Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ Дмитро Корзун. Десятимільйонний відвідувач отримав абонемент на відвідування усього музейного комплексу безкоштовно протягом 2013 року.