Поточний № 2 (1412)

30.01.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Ціни на агропродукцію досягнуть піка на початку 2011 року


02.12.2010

Ціни на аграрну продукцію досягнуть свого сезонного піка на початку 2011 року. Такий прогноз дає нідерландська фінансова корпорація “Rabobank”.
Фундаментальні фактори, що сприяють підвищенню цін на світовому ринку аграрної продукції, продовжуватимуть тиснути в наступні місяці. Разом з тим, такі макрофактори, як заходи Китаю по зниженню інфляції і заборгованість у ЄС можуть знизити ціни.

ПШЕНИЦЯ
Світові ціни на пшеницю в листопаді впали, однак “Rabobank” прогнозує, що вони знову зростуть на початку 2011 року. Незважаючи на те, що значна частина Північної півкулі вже посіяла озимі культури, сухі погодні умови можуть зашкодити сходам.
Аналітики корпорації вважають, що ринок переоцінив можливості традиційних експортерів пшениці з Чорноморського регіону заповнити дефіцит даної культури. ЄС змушений істотно знизити експорт для забезпечення достатніх запасів пшениці перед початком нового маркетингового сезону.
ЦУКОР
Листопад став місяцем “американських гірок” для світових цін на цукор. Макроекономічна ситуація в країнах зіграла ключову роль у високій мінливості цін. Ринки були занепокоєні рівнем заборгованості в Європі і можливістю інтервенцій з боку китайської влади для стримування внутрішніх позик. Це призвело до загального продажу, що спричинило спад світових цін. Однак ціни на цукор, вважають у “Rabobank”, знизилися, щонайменше тимчасово, з екстремально високого рівня до дуже високого рівня.
КУКУРУДЗА
У листопаді ціни на кукурудзу знизилися на 7% після зростання у жовтні на 17%. Спекуляції про те, що Китай може збільшити імпорт, підтримали світові ціни на кукурудзу, однак китайський уряд стримав інфляцію. Як результат, щоденні сильні коливання ціни стали нормою на ф’ючерсних ринках. У той же час, світова пропозиція кукурудзи може, однак, знизитися, якщо в Аргентині, яка є другим найбільшим у світі виробником культури, й надалі триватиме посуха.
СОЯ
Попит з боку Китаю став основною причиною впливу на зміну світових цін на сою. У той час як зміна політики Китаю може відчутно вплинути на ціни олійних культур, “Rabobank” не прогнозує істотного уповільнення зростання споживання. Нинішні запаси кукурудзи досить високі після врожаю в США, однак рекордний рівень попиту з боку Китаю і ризики, пов’язані з можливо недостатньою пропозицією культури в Південній Америці внаслідок погодного феномена Ель Ніньо, можуть послабити дію фундаментальних факторів у другій половині сезону.