Поточний № 2 (1412)

04.02.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Турнір другий - лідери давні


23.01.2014

Упродовж двох днів, сімнадцятого і вісімнадцятого січня, у Магдалинівському Будинку культури проходив міжрайонний шаховий турнір, присвячений пам’яті Володимира Латайка. На усіх своїх посадах – учителя, редактора районної газети «Наше життя», в районній раді - Володимир Федорович залишався пристрасним шанувальником шахової гри і чимало зробив для її популяризації.
На відкритті турніру редактор «Нашого життя» Наталія Попович привітала усіх чотирнадцять його учасників, серед яких 5 чоловік представляли Царичанський район. Змагання проходили за швейцарською системою у сім турів, тож майже всі лідери мали змогу помірятися силою розуму між собою. Та за відсутності діючого чемпіона Магдалинівського району Володимира Баніва особливих змін в підсумковій таблиці у порівнянні з першим турніром не сталося…
За тур до завершення перший володар перехідного Кубка Латайка – інженер Царичанського молцеху ПАТ «Комбінат «Придніпровський» Ігор Пилипенко завдяки швидкій блискучій грі став недосяжним для своїх найближчих переслідувачів. Як не дивно, всього за півкроку від переможця із результатом 5,5 очок фінішував минулорічний «срібний» призер фермер Григорій Галєта. Добра постійність, що й казати, яка свідчить про високий клас гри неодноразового чемпіона Магдалинівщини. А третє і четверте місця із 4,5 очками поділили ветеран праці Віктор Сова із Личкового Магдалинівського району і журналіст Григорій Давиденко з Царичанського. Володар Кубка і п’ятеро учасників змагань отримали грошові призи, які офірували турніру ТОВ «Котівка», КП «Магдалинівський маслозавод», ФГ «Дружинка».
А ось яку цікаву ідею вже втілив у життя кандидат у майстри спорту ще Радянського Союзу Віктор Сова:
- Шахи люблю все життя. Коли жив і працював у Кривому Розі, грав у сеансах одночасної гри з Михайлем Талем і Юхимом Геллером, 5 разів брав участь у півфіналах першості України за листуванням. Склав 16 шахових задач, які опубліковані. На добру згадку про Володимира Латайка я придумав шахову композицію у вигляді літери «Л»:
Білі – Кр h4, Фе3, Сh3, Ke5, п. d3, e4, h5;
Чорні – Кр g7, Фе6, Ле7, Сd7, п. h7, h6.
Це задача на кооперативний мат – чорні починають і зусиллями обох сторін ставлять мат чорному королю другим ходом білих. Відповідь на цікаву задачу буде надрукована в наступному числі газети.

Вл. інф. На знімку: переможець змагань Ігор Пилипенко.
Фото Віталія Кравченка.