Поточний № 10 (1420)

30.05.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

У корупції звинувачують... слюсарів, водіїв та трактористів


20.01.2011

Розширене засідання колегії прокуратури Дніпропетровської області, що проходило під головуванням прокурора Наталії Марчук, розпочалося з оголошення подяк, вручення грамот, премій та подарунків особливо сумлінним працівникам структурних підрозділів прокуратури, а також оприлюднення інформації про нові кадрові призначення. Для виконання цієї приємної місії до Дніпропетровська прибув заступник Генерального прокурора України Михайло Гаврилюк. Проте святкова атмосфера в залі обласної державної адміністрації, де відбувався захід, панувала недовго. Питання, за що ж нагороджували правоохоронців, постало вже після того, як зі звітами про виконану в 2010 році роботу виступили обласний прокурор та його заступники.
Зі слів виступаючих, у минулому році в області було зареєстровано (і скільки ще не зареєстровано?!) 49 145 злочинів, що на 21,3% перевищило показник минулого року. Ріст злочинності, констатували в прокуратурі, відбувся майже у всіх містах та районах Дніпропетровщини. Розкриття правопорушень склало 65,3%.
Сумніватися в доцільності вручення відзнак змусив, зокрема й виступ першого заступника обласного прокурора Сергія Борисова. Він нагадав про те, що Генеральна прокуратура України неодноразово висловлювала зауваження щодо проведення в області досудового слідства. З метою усунення недоліків, розповів Сергій Борисов, проведено дві колегії, здійснені виїзди до структурних підрозділів прокуратури, притягнуті до дисциплінарної відповідальності прокурори трьох районів, двоє заступників прокурорів та троє слідчих.
Для оптимізації роботи органів прокуратури, пояснив Сергій Борисов, менше уваги почали приділяти злочинам, що не несуть особливої загрози суспільству, спрямувавши зусилля на розкриття та попередження тяжких і особливо тяжких злодіянь, боротьбу з корупцією. За минулий рік було порушено кримінальні справи за звинуваченням в корупції проти 24 працівників органів внутрішніх справ, 11 податківців, 2 суддів та 8 службовців райдержадміністрацій. Псує статистику, зізнався пан Борисов, той факт, що окремі прокурори досі займаються “корупційними” справами, фігурантами в яких виступають трактористи, слюсарі, водії тощо, пропускаючи повз увагу суспільно-небезпечні правопорушення.
Резюмуючи виступи своїх заступників, прокурор області Наталія Марчук попередила про те, що надалі має намір більш жорстко контролювати діяльність своїх підлеглих. Зокрема, пригрозила перевірками з області, додавши, що повідомлення про візит “ревізорів” прокурори міст та районів отримуватимуть безпосередньо в день їхнього приїзду.

Юлія ДУЛАНОВА.