Поточний № 40 (1377)

18.10.2021

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Українська земля вже підготовлена до продажу


20.01.2011

Державне агентство земельних ресурсів закінчило роботу над підготовкою законопроекту про ринок земель сільгосппризначення, який дозволить зняти мораторій на продаж відповідної землі. Оціночна вартість гектара землі складе 25 тис. грн.
Про це повідомив на брифінгу заступник голови Державного агентства земельних ресурсів Микола Калюжний, повідомляє ІА «Наш продукт».

За його словами, уже на наступному тижні документ планується передати на затвердження до Кабінету Міністрів, після чого з проектом ознайомиться Президент і тільки потім він опиниться у Верховній Раді. Микола Калюжний висловив упевненість, що до початку квітня законопроект буде прийнятий народними депутатами.
Документ дає чіткий опис процедури проведення земельних торгів, якого досі не існує, а також відповідає на запитання - хто може брати участь у цих торгах і мати право власності на землю сільськогосподарського призначення.
Так, згідно із законопроектом, придбати такі землі зможуть лише громадяни України і засновані в Україні юридичні особи. Іноземні громадяни у випадку отримання права власності на землю будуть зобов'язані протягом року провести відчуження. Якщо ж цього не зробити, то відчуження відбуватиметься у судовому порядку.
Територія країни буде поділена на зони, для кожної з яких встановлять свої норми. Приміром, у Донецькій або Полтавській областях обмеження на володіння землею може скласти до 2-3 тисяч гектарів, тоді як на Прикарпатті - кілька сотень гектарів.
Що стосується ціни землі, вона буде базуватися на нормативній оцінці. Наприклад, на сьогодні один гектар землі оцінюється в 12 тис. грн. Але протягом року цю норму переглянуть і оціночна вартість складе, за прогнозами Калюжного, близько 25 тис. грн.
Нагадаємо, мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення діє в Україні з 2001 року.
Раніше президент Української аграрної конфедерації, голова Ради підприємців при Кабміні Леонід Козаченко повідомив, що мораторій на продаж земель сільгосппризначення в Україні можуть зняти з 1 січня 2012 р. Якщо зараз дозволити продавати землю сільгосппризначення, її вартість буде дуже низькою - у межах 500-600 доларів за гектар. Однак у випадку прийняття необхідних законів вартість українських чорноземів після скасування мораторію на продаж швидко зросте. За його словами, середня ціна землі за гектар буде коливатися у межах 1,8-2 тис. дол. на першому етапі приватизації.