Поточний № 2 (1429)

03.03.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Українцям дозволять купувати не більше 100 гектарів


11.04.2013

Державне агентство земельних ресурсів пропонує обмежити володіння громадянами України 100 га земельних ділянок сільгосппризначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Про це йдеться в законопроекті «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», який оприлюднено на сайті Державного агентства земельних ресурсів.
Згідно з документом, у приватній власності громадян України можуть перебувати земельні ділянки сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва загальною площею до 100 гектарів, окрім набуття таких земельних ділянок у спадщину (спадщина згідно із законом).
До загальної площі земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва в приватній власності однієї особи включається площа земельних ділянок, якими ця особа володіє на праві загальної пайової власності.
У разі спадщини земельних ділянок (окрім спадщини згідно із законом) і перевищення внаслідок цього загальної площі земельних ділянок сільгосппризначення для ведення товарного сільгоспвиробництва, яка може перебувати у власності одного громадянина України, громадянин зобов’язаний протягом одного року з дня набуття права власності на такі земельні ділянки привести загальну площу належних йому земельних ділянок до 100 гектарів шляхом відчуження.
Обмеження граничних розмірів земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які можуть перебувати у власності, не поширюється на державу, територіальні громади і Державний земельний банк.
Як повідомляв УНІАН, урядовий законопроект «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», який передбачає скасування мораторію на продаж сільгоспземель, планується зареєструвати в парламенті до липня 2013 року.