Поточний № 15 (1425)

29.09.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Умови прийому до вузів змінені!


23.06.2011

Літо - гаряча пора не тільки для аграріїв, але й для тих, хто мріє отримати вищу освіту. Стартує вступна кампанія до вузів на денну форму навчання 1 липня 2011 і триватиме до 31 липня включно. Цьогорік очікується значне зменшення кількості абітурієнтів, оскільки у зв’язку з переходом на 12-річну освіту більшість шкіл України у 2010-2011 навчальному році не мали учнів 11 класів, а отже і випускників. Тому для тих, хто давно думав про вищу освіту, з’являється прекрасна нагода здійснити свою мрію. Цьому сприяють і зміни, внесені до Умов прийому до ВНЗ у 2011 році.

Цього року до приймальних комісій вузів можна подавати не тільки сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти, видані 2011 року, але й сертифікати УЦОЯО 2008, 2009, 2010 років. Причім, ті, хто здавав ЗНО двічі, наприклад, у 2008 і 2011 році, можуть подавати сертифікат, у якому наявна більша кількість балів. Приміром, у 2008 році ви отримали з української 175 балів, а у 2011 тільки 162. Для вступу можна використати сертифікат 2008 р., незважаючи на те, що там уже є позначки про прийом документів. У такому разі позначку ставлять на контрольному листку, який видається приймальною комісією першого ж ВНЗ, до якого ви подасте документи. У заяві абітурієнт зазначає наявність сертифіката і кількість балів у ньому з конкурсних дисциплін. Тим вступникам, хто отримав повну середню освіту до 2007 року і не складав тести ЗНО, надається право брати участь у конкурсі, склавши вступні іспити з трьох предметів в обраному навчальному закладі.
Заяви до вступу можна подавати не більше, ніж до 5-ти вузів, не більше ніж на три спеціальності у кожному, тобто всього 15. У приймальних комісіях радять у заяві одночасно вказувати державну і платну форму навчання, денну і заочну. І це буде вважатися однією спробою подачі заяви. Новинкою цьогорічної вступної кампанії є можливість подання електронної заяви через мережу Інтернет. Більш детально про експеримент “Електронний вступ-2011” можна дізнатися на сайті http://www.osvita.com.
До участі у конкурсному відборі вузи прийматимуть сертифікати, в яких абітурієнт отримав не менше 124 балів з конкурсних предметів. Разом з тим за рішенням приймальної комісії до участі в конкурсі можуть бути допущені сертифікати, в яких з непрофільних предметів абітурієнт набрав менше 124 балів за умови, якщо з профільних предметів у вступника не менше 170 балів. Вузам також надано право на окремі напрямки підготовки піднімати планку прохідного балу сертифіката для допуску до участі у конкурсному відборі абітурієнтів для зарахування на навчання.
Передбачено, що в конкурсному відборі буде врахований середній бал атестата за 200-бальною шкалою.
На додаткові бали можуть розраховувати призери ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів та призери ІІІ етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України за умови, якщо вони вступають на спеціальності, де профільним є предмет, за знання якого абітурієнт нагороджений дипломом І–ІІІ ступенів.
Абітурієнтам, нагородженим дипломами І ступеня, додається 50 балів, ІІ ступеня – 40 балів, ІІІ ступеня – 30 балів.
Додаткові 20 балів можуть отримати слухачі підготовчих курсів, підготовчих відділень, факультетів довузівської підготовки вищих навчальних закладів, які мають ліцензію на здійснення підготовки до вступу до ВНЗ і обсяг навчальних годин яких складає не менше 150 аудиторних годин та термін навчання - не менше трьох місяців.
Тим особам, які не атестовані з української мови, надано право складати вступний іспит з тієї мови, оцінки з якої виставлені в атестаті.
Отже, вступна кампанія буде тривати з 1 по 31 липня. Однак потрібно знати, що на спеціальності, де передбачено творчий конкурс, заяви слід подати до 16 липня, а тим, хто збирається складати вступні іспити, заяви треба зареєструвати до 22 липня.
Термін зарахування на денну форму навчання до 10 серпня, на контрактну – до 25 серпня 2011 року.
Хай вам пощастить цьогорік стати студентами. Удачі!

Підготувала Світлана МАРКОВА за матеріалами Українського та Дніпропетровського центрів оцінювання якості освіти.