Поточний № 2 (1429)

02.03.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Увага! Діти на дорозі!


11.10.2014

Традиційно, на початку кожного навчального року проходить комплекс профілактичних заходів щодо попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму «Увага! Діти на дорозі!». Працівники Державтоінспекції посилюють увагу до безпечного пересування та перевезення дітей.

Але в той же час тільки за останній місяць на території Дніпропетровського району кількість ДТП з тяжкими наслідками за участю дітей зросла. В чому ж причини такої ситуації, і яку протидію цьому знайти - розповів нашому кореспонденту начальник відділення ДАІ з обслуговування Дніпропетровського району, підполковник міліції Євген Максютенко.

- Здоров’я дітей залежить не від інспекторів ДАІ, а від батьків, які доволі часто ігнорують Правила дорожнього руху. Наприклад, 24 вересня о 15.20 на трасі Знам’янка – Луганськ - Ізварине зіткнулись два автомобілі – «Таврія» та ВАЗ-2106. Внаслідок ДТП постраждали двоє дітей, 2001-го і 2005-го року народження, які знаходились в «Таврії». 27 вересня близько 15 години у Підгородному на вулиці Партизанській водій автомобіля ВАЗ-2113 не обрав небезпечну дистанцію та скоїв зіткнення з автомобілем «Фольцваген». Постраждали двоє чоловік, у т.ч. – дитина. 28 вересня увечері в селі Любимівка водій 1994 року народження виїхав на зустрічну смуг руху, в результаті чого відбулось лобове зіткнення з автомобілем «Хонда Акорд». Внаслідок ДТП чотири постраждалих, в т.ч. двоє дітей, 2007-го і 2013-го року народження.

Батьки часто висаджують своїх дітей на переднє сидіння автомобіля, аби їхнім чадам було цікавіше їхати і споглядати на дорогу. Це категорично заборонено. При перевезенні маленьких пасажирів слід не забувати про паски безпеки і пам’ятати, що дитина потребує додаткового захисту, перебуваючи в автомобілі, а використання дитячих крісел знижує ризик травмування у ДТП.

У Підгородному біля блокпосту дорогу переходила повнолітня дівчина, 18-річна студентка одного з дніпропетровських вишів. Невідомо, чим саме була заклопотана, але вона не звернула увагу на транспорт, що рухається в напрямку Дніпропетровська. Внаслідок чого потрапила під колеса «Таврії» і отримала травми середньої тяжкості - перелом ключиці, ноги та руки.

- Доводиться чути серед людей, що на аварійність впливають несприятливі дні за геомагнітними показниками. Чи правда це?

- Навряд чи впливає сонячна та місячна активність на рівень аварійності. За нашими підрахунками, найбільша кількість ДТП з тяжкими наслідками припадає на вихідні та святкові дні, коли люди їдуть на відпочинок чи з відпочинку, а час доби – ближче до вечора.

- Як убезпечити і себе, своїх дітей від небезпеки під час руху по дорозі?

- Важко дати рецепти на всі випадки життя. Але основи безпеки дорожнього руху повинні закладатись у сім’ї. Діти бачать, у якому стані сідає за кермо їхній батько, як він пропускає пішоходів на переході. І напевно, як для пішоходів, так і для водіїв настільною книгою повинні бути «Правила дорожнього руху».

Державтоінспекція звертається до вчителів та батьків - нагадуйте дітям основні Правила дорожнього руху і не забувайте, що ваша поведінка на дорозі є найкращим прикладом для дитини.

Водіям треба бути уважними та обережними під час керування автомобілем, особливо у негоду. Наближаючись до пішохідних переходів, зменшуйте швидкість, під час руху не користуйтеся мобільним телефоном.

- З 1 жовтня на заміських дорогах транспортні засоби повинні рухатися з увімкненим світлом фар у денну пору доби. Наскільки виправдане таке нововведення?

Закріплення відповідної норми в українському законодавстві пов’язане передусім з необхідністю додатково позначати транспортний засіб в умовах недостатньої видимості, зокрема в осінньо-зимовий період.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2013 року №111 «Про внесення змін до Правил дорожнього руху», з 1 жовтня по 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути ввімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар.

У багатьох країнах Європи рух із увімкненими фарами у світлу пору доби є обов’язковим. Такі заходи безпеки допомагають значно знизити ризики виникнення дорожньо-транспортних пригод.

- Часто-густо причиною ДТП є і низький рівень облаштування наших доріг. Як справитись із цієї проблемою?

З 15 вересня по 12 жовтня проводиться всеукраїнська операція «Дорога-осінь», яка має на меті обстеження вулично-дорожньої мережі, залізничних переїздів і всієї дорожньої інфраструктури. Підготовка до зимового обслуговування вулично-дорожньої мережі та перевірка дорожньо-комунальних організацій щодо наявності посипальних матеріалів, солі, паливно-мастильних матеріалів та підготовка спеціальної техніки для роботи взимку.

Так ось, під час проведення операції «Дорога» працівники ДАІ з’ясували, що невідомі «активісти» у Підгородному впродовж 2-3 днів систематично знімають дорожні знаки, які обмежують швидкість руху. Цим самим додають роботи дорожнім службам та підвищують небезпеку на тих ділянках дороги, де зниклі знаки були встановлені. Це, скажу, не по-європейськи.

До речі, у жовтні ще проводиться й «місячник добровільної здачі зброї». До цієї роботи підключені всі підрозділи міліції, у т.ч. й Державтоінспекції. Працівники ДАІ спільно з бійцями добровольчих батальйонів на блокпостах оглядають салони та багажники автомобілів. При наявності тих чи інших вибухових пристроїв чи зброї громадяни можуть добровільно здати все те «добро», яке часто доставляється до нас із Донбасу, і уникнути покарання.

Розмову записав Павло ЯКОВЕНКО. Дніпропетровська область.