Поточний № 11 (1421)

09.06.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Вранці гроші - ввечері меблі ?..


01.03.2012

Також на Полтавщині, але вже в обласному центрі, раніше судима аферистка організувала такий собі меблевий магазин-«привид», який періодично з‘являвся і зникав, а довірливі громадяни залишались і без грошей, і без меблів.

Один із героїв відомого сатиричного твору «Дванадцять стільців» монтер Мечников говорив про те, що коли вранці гроші, то ввечері – стільці. На пропозицію, а чи не можна навпаки, відповідав: «Можна, але гроші все одно наперед…» За таким принципом будувала свої афери одна спритна жінка на ім‘я Ганна. В одному з магазинів Полтави вона зняла частину торгівельної площі, де й розмістила яскраву рекламу «Найкращі меблі зі Львова», а також кілька зразків меблів, правда, місцевого виробництва. Потенційних покупців перш за все привабила надзвичайно низька ціна на товар. Люди забули відомий вислів, що дешевий сир буває, як правило, у мишоловці. Головною вимогою до покупців була 50-відсоткова передоплата уподобаних меблів. Сам же товар Ганна обіцяла доставити громадянам за місцем їх поживання протягом кількох днів. До деяких покупців аферистка навіть приїздила додому, особисто вимірювала розмір помешкання, щоб підібрати необхідні меблі, тут же брала і завдаток. Ця привітна жінка вміла входити у довіру до людей, які навіть і подумати не могли, що перед ними - зловмисниця. Одні з клієнтів обрали собі кухонний гарнітур і дитячі меблі на загальну суму 2700 гривень, половину яких і віддали Ганні. Ще одна жінка віддала їй 1350 гривень, і навіть отримала чек, але без печатки і штампу. Одна бабуся вирішила придбати онуку дитяче ліжко, тож також внесла 950 гривень авансу. Коли ж бабуся наступного дня вирішила навідатись у магазин, то з подивом побачила, що вивіска й реклама львівських меблів зникла. Зникла і мила жіночка Ганна, а з нею й гроші за меблі.
До міліції із заявами звернулись 13 ошуканих громадян, у яких раніше судима аферистка видурила близько 35 тисяч гривень. Але скористатись грошима вона не встигла. Полтавські міліціонери знайшли і затримали аферистку на її батьківщині – у Житомирській області. Тепер їй доведеться відповідати за шахрайство.

Петро БРАТЧЕНКО. Полтавська область.