Поточний № 20 (1408)

28.11.2022

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Все геніальне – просте!


07.08.2015

ФІДЛАЙФ

До одних з найпоширеніших, затребуваних і повноцінних продуктів харчування належать м’ясо і м’ясопродукти, що мають високий ступінь засвоюваності і поживності, харчову і біологічну значимість яких забезпечує різноманітний хімічний склад, особливо його білкова частина. Найбільш цінними є білки м’язової тканини, що містять незамінні амінокислоти (аргінін, лізин, метіонін, триптофан, цистин), менш цінними вважаються білки сполучної тканини та хрящів. Білкові речовини - це вихідний матеріал для побудови тканин, гормонів, ферментів в організмі людини.

БВМД, орієнтовані на інтенсивну м’ясну відгодівлю

Комбікормовий завод ТОВ «ФІДЛАЙФ». Луганська область, Кремінський р-н, с. Бараниківка, вул. Зарічна, 124.
Конт. тел.: (06454) 9-61-62 (цілодобово), (068) 699-99-12, (068)699-99-13 (відділ збуту), (068) 969-13-19 (магазин фірмової торгівлі).

Кількість білка в різних сортах м’яса становить від 14 до 24%.
Крім білків, м’ясо містить жири (покращують смакові якості і впливають на калорійність), різні макро- і мікроелементи (фосфор, залізо, калій, натрій, цинк, мідь, йод), вітаміни (В1, В2, В6, В3, В12, біотин, нікотинову кислоту), екстрактивні речовини (підвищують апетит, покращують перетравлення їжі, від них певною мірою залежать смак і запах м’яса).
Саме з метою одержання найбільшої кількості якісної м’ясної продукції застосовується посилена відгодівля сільськогосподарських тварин та птиці: великої рогатої худоби, свиней, бройлерів, індичок, качок і т. д.
Ефективність відгодівлі залежить від генетичної спрямованості породи тварин або кросу птиці, статі і віку, їх скороспілості, умов утримання і вирощування, але головне - від рівня, типу і якості годівлі. Якими б не були скороспілими тварини або птиця за своїми генетичними якостями, реалізувати показники хорошої м’ясної продуктивності можна тільки при відповідному рівні і типі відгодівлі.
Неправильна технологія і неповноцінна годівля призводять до збільшення не тільки термінів вирощування на м’ясо, а й витраті кормів на 1 кг приросту живої маси, і, як результат, до підвищення собівартості готової продукції.
Найкращих результатів досягають при відгодівлі спеціалізованих м’ясних порід і гібридів, отриманих шляхом промислового схрещування, які відрізняються інтенсивним ростом і розвитком, здатністю досягати в більш ранньому віці більшої живої маси, меншим жировідкладенням і високою оплатою корму.
Наприклад, до спеціалізованих порід м’ясного напряму у ВРХ відносяться: герефордська, абердин-ангуська, шароле, шортгорнська, українська м’ясна, волинська м’ясна, у свиней: ландрас, дюрок, лакомб, п’єтрен, литовська біла, в’єтнамська вислобрюха.
Така ж спрямованість відзначається і в м’ясній відгодівлі птиці: качки - пекінські та мускусні, індички середньоважкі і важкі кроси (BUT, Big, білий широкогрудий, канадський широкогрудий), гібридні м’ясні курчата (бройлери) кросів Ross, Cobb, Hubbard, перепілки породи Фараон.
Велике значення має і тривалість відгодівлі. Найбільш вигідна і економічно обґрунтована коротка інтенсивна відгодівля, оскільки при цьому максимально реалізуються генетичні задатки інтенсивного приросту живої маси при найменших витратах кормів.
М’ясна продуктивність безпосередньо залежить від раціонального харчування, яке можливе лише при збалансованості раціонів за вмістом поживних речовин, на підставі норм потреб різних статевовікових груп тварин і птахів в енергії, протеїні, амінокислотах, вітамінах та інших біологічно активних речовинах.
Одним з популярних і ефективних інструментів, що дозволяє задовольнити потребу тварин і птиці у необхідних елементах живлення (що особливо важливо при інтенсивній технології ведення відгодівлі), є білково-вітамінно-мінеральні добавки різної спрямованості – однорідні суміші подрібнених до необхідної крупності високобілкових кормових компонентів (містять біологічно повноцінний протеїн) і мікродобавки (вітаміни, мікроелементи, амінокислоти, ферменти), призначені для виготовлення комбікормів безпосередньо в господарстві з використанням наявної сировинної бази. Результативно використовувати БВМД можна без обмежень як в умовах приватних господарств, так і в умовах промислових підприємств.
Корми, приготовлені на основі БВМД згідно з вимогами до виготовлення кормів і кормових сумішей, і рецептур, рекомендованих виробником кормових добавок, можуть бути повноцінною альтернативою готовим комбікормам, особливо у випадках наявності власної кормової сировини або віддаленості споживача від комбікормових виробництв.
З урахуванням актуальності цього питання компанією «ФІДЛАЙФ» була розроблена і створена спеціалізована серія білково-вітамінно-мінеральних добавок під торговою маркою «Feed&Life», орієнтована на програму інтенсивної відгодівлі тварин та птиці на м’ясо, з великим варіативним рядом можливих рецептур, що включає в себе БВМД для м’ясної відгодівлі ВРХ, свиней, бройлерів, перепілок і водоплавних.
Залежно від вмісту в кормовій добавці протеїну, біологічно активних речовин і потреби в цих речовинах тварин і птиці різних видів і статево-вікових груп, відсоток введення БВМД в зерновий раціон може становити від 5 до 40% по масі.
Для інтенсивної відгодівлі молодняку ВРХ призначені два продукти, що випускаються під торговою маркою «Feed&Life»: білково-вітамінно-мінеральні добавки КМКРС 25 - для телят віком від 3 до 6 місяців і КРМКРС 10 - для молодняку від 7 до 12 місяців. Комбінований тип годівлі з включенням в раціон об’ємистих кормів (зелені, грубі, силос, сінаж, коренеплоди) до 70-75% та концентрованих кормів із введенням вищевказаних БВМД, дозволяє досягти гарного розвитку тварин в усі періоди відгодівлі, рівномірного збільшення м’язової маси (беручи до уваги інтенсивний ріст скелетних м’язів у ВРХ саме до 6-ти місячного віку), скороспілості, інтенсивних приростів (750-850 грамів на голову на добу), з оптимальним співвідношенням м’язової, жирової і сполучної тканини в тушах, і як результат, дозволяє одержати ніжне, високо оцінюване за харчовими показниками, так зване «мармурове» м’ясо.
При порушенні годівлі молодняку ВРХ, особливо до 6 місяців, відбувається відставання у розвитку і позначається на прирості живої маси, негативні наслідки цього не можна виправити навіть надмірною годівлею в більш пізній період, оскільки в такому випадку переважає зростання не м’язової тканини, а головним чином жирової, сполучної та хрящової. Це погіршує смакові якості м’ясної продукції і знижує її білкову цінність.
Повсюдно в Україні протягом тривалого часу широко практикується відгодівля свиней, але найбільш затребуваною з точки зору споживчого попиту є саме м’ясна (а також її різновид – беконна) відгодівля. Продукти компанії «ФІДЛАЙФ», орієнтовані на цей сегмент, представлені двома профільними лініями – «Стандарт» і «Універсальні», які дозволяють підібрати програму, максимально відповідну до умов і вимог конкретного господарства, з включенням найрізноманітніших (в тому числі і недорогих) кормових компонентів і гранично ефективну в плані отримання результатів.
Лінія «Стандарт» для інтенсивної відгодівлі свиней м’ясного генотипу передбачає чотирьохфазну систему годівлі і включає 4 білково-вітамінно-мінеральні добавки торгової марки «Feed&Life»: КС 25 51200 (поросята від 10 до 25 кг), КС 20 52200 (підсвинки від 25 до 50 кг), КС 15 55200 (свині масою від 50 до 80 кг) та КС 15 58200 (свині масою від 80 до 110 кг). Для кожної з них створено по два варіанти можливих рецептур готових кормів, крім цього, використання цих добавок не вимагає додаткового введення в рецепт білкових компонентів (тільки зернова група), що усуває проблему придбання неякісних або неповноцінних по білку інгредієнтів.
Найбільш зручні і постійно користуються попитом білково-вітамінно-мінеральні добавки лінії «Універсальні» торгової марки «Feed&Life»: КСУ Універсальний і КС 25 Універсальний, які мають конкретну диференційну спрямованість.
Для більш складної технології відгодівлі свиней м’ясного напряму з поділом на 3 фази, орієнтовані на різні вагові категорії і періоди (підсвинки від 25 до 50 кг, далі свині від 55 до 80 кг і свині від 80 до 105-110 кг відповідно) рекомендується застосування універсальної добавки КСУ Універсальний, з обов’язковим додатковим введенням в раціон білкових компонентів (горох, продукти переробки сої та соняшнику), з нормативними показниками за вмістом сирого протеїну і клітковини. Зараз схема використання БВМД КСУ Універсальний розширена до 135 варіантів рецептур готових комбікормів з різним відсотком введення цієї добавки в кормову суміш.
У разі наявності в господарстві, а також при можливості введення тільки зернової групи (при повній відсутності білкових компонентів) у готові корми або кормові суміші, оптимальним рішенням буде застосування БВМД універсальної спрямованості КС 25 Універсальний, яка використовується при спрощеній системі відгодівлі (починаючи з групи дорощування), з поділом згідно з ваговими категоріями на 3 фази: поросята від 10 до 25 кг, підсвинки масою від 25 до 50 кг і свині від 50 кг і до забою.
Використання двох ліній БВМД («Стандарт» і «Універсальні») спеціально розроблених компанією «ФІДЛАЙФ» для програми інтенсивної м’ясної відгодівлі свиней з урахуванням дотримання принципів збалансованої, раціональної, нормованої годівлі гарантує стабільно високі середньодобові прирости (від 750 до 900 грамів на голову), скорочений період годування, низькі витрати кормів, прискорений оборот стада. При правильному веденні технології відгодівлі можна отримати в короткі терміни цінну, молоду, нежирну свинину з відмінними смаковими якостями.
Популярність відгодівлі різних видів сільськогосподарської птиці у порівнянні з відгодівлею на м’ясо худоби і свиней, зумовлена швидким ростом, скоростиглістю (завдяки високій інтенсивності обмінних процесів), поживною цінністю м’яса, однак птиця більш вимоглива, ніж ссавці до біологічної повноцінності раціонів за цілим рядом показників. Насамперед, це рівень обмінної енергії, кількість протеїну, клітковини, незамінних амінокислот, мінералів, вітамінів і жирних кислот, які в повній мірі забезпечують повнораціонні комбікорми. Збалансувати кормові раціони на основі зернових сумішей дозволяють БВМД торгової марки «Feed&Life» в різній концентрації для відгодівлі птиці м’ясного напрямку: БР 5, БР 10, БР 30 Універсальний, БР 40 Універсальний. Ці кормові добавки можна застосовувати для інтенсивної відгодівлі бройлерів, качок (БР 30 Універсальний), перепелів (БР 40 Універсальний), індичок (БР 30 Універсальний), використовуючи різні варіації рецептур.
У раціони на основі білково-вітамінно-мінеральних добавок з введенням 5% і 10% (БР 5, БР 10) у кормову суміш, крім зернової сировини, повинні додатково включатися білкові продукти (шрот соняшниковий, соєва макуха або шрот), мінеральні та фосфоровмісні компоненти, рослинна олія.
Раціони з додаванням БВМД універсальної спрямованості (БР 30 Універсальний, БР 40 Універсальний) вимагають введення тільки зернової групи, або тільки кукурудзи, або кукурудзи і пшениці в певних співвідношеннях, залежно від обраного типу раціону із запропонованої бази рецептів.
При грамотному застосуванні рекомендацій виробника з використання БВМД, спрямованих на інтенсивну м’ясну відгодівлю, з урахуванням конкретних, індивідуальних умов господарства і наявної кормової бази, можна повністю задовольнити потребу тварин або птиці у необхідних елементах живлення, домогтися високих середньодобових приростів і продуктивності, знизити витрати кормів на одиницю одержуваної продукції, і найголовніше - за короткий період отримати смачну і корисну м’ясну продукцію найвищої якості.

Ми віримо у Ваш успіх, адже все геніальне – просте!