Поточний № 10 (1420)

02.06.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Як купити хороший алкогольний напій


20.12.2013

Шампанське
Дуже часто можна почути від продавців «Термін придатності шампанського не обмежений». На полицях зустрічаються пляшки,випущені в сімдесятих роках, і коштують вони, до речі, в сотні разів дорожче сучасних вин. Але візьміть будь-яку пляшку шампанського і подивіться на етикетку - там вказано термін зберігання. Термін зберігання - це період, впродовж якого виробник гарантує вам, що шампанське збереже свої споживчі властивості, тобто буде кисло-солодким вином з бульбашками. Коли термін зберігання закінчиться, вино може змінити смак, колір і запах. Але продавати його за законом можна - термін придатності все ж не обмежений. Цим і керуються продавці.
Пам'ятайте: з роками кращим стає тільки дороге ігристе вино.
Відрізнити прокисле шампанське можна за кольором. Налийте вино в прозорий келих і подивіться на колір. Якщо воно буде незвично темне, значить, шампанське прокисло.
Як відрізнити хороше шампанське від підробки? Виявляється, вся справа в чарівних бульбашках. Найкращий спосіб зрозуміти, що перед вами, справжнє ігристе вино або газована вода зі спиртом, - подивитися, як напій піниться. Для цього потрібно кинути що-небудь в келих.
Налийте напій у фужер, киньте туди виноградину. Подивіться: якщо вона моментально обросте дрібними бульбашками, значить, це справжнє ігристе вино. Якщо бульбашки будуть великими і рідкими, значить, перед вами газована вода зі спиртом.
Є ще кілька ознак, за якими можна відрізнити підроблене шампанське. По-перше, це колір і запах. Підробки, як правило, практично безбарвні і мають занадто різкий запах. По-друге, ціна. А нижче собівартості продавати напій не будуть навіть під час розпродажу.

Коньяк
Виноградний спирт подвійної дистиляції мінімум два роки витримують у дубовій бочці - саме так роблять справжній коньяк. Скільки зірок на пляшці, стільки років напій провів в дубовій бочці. На прилавку супермаркету видів коньяку не менше десятка, майже на кожній пляшці 3, а то й 5 зірочок. Уявіть собі, скільки виноградників і дубових бочок знадобилося, щоб зробити цей коньяк.
У першу чергу звертайте увагу на ціну.
Бренді - інша назва коньяку. Європейські виробники мають право використовувати слово «коньяк», тільки якщо напій вироблений в однойменній провінції Франції.
Уважно читайте етикетку. Якщо в складі напою є ректифікований спирт і ароматизатори, купувати його не варто - це не можна назвати ні коньяком, ні бренді.
Вибираючи коньяк в магазині, зверніть увагу на форму пляшки. Чим вона складніша, тим більше виробник стурбований захистом від підробок. Коньяк в універсальній пляшці частіше виявляється підробленим.
Уважно подивіться на оформлення. На легальній продукції етикетка не може бути наклеєна поверх акцизної марки.
Ковпачок - ще одна ознака, за якою треба вибирати коньяк. Він не повинен провертатися. На коньячному виробництві пляшку закупорює автомат. У цьому випадку ковпачок буде сидіти щільно і акуратно. Якщо він провертається, значить, насаджувався вручну, тобто коньяк міг розливатися в будь-якому гаражі або підпільному цеху.
При покупці коньяку треба звертати увагу на написи на етикетці та акцизну марку.
Відрізнити коньяк, зроблений з технічного спирту, можна за запахом. Налийте коньяк в келих і дайте йому подихати. Через 5-10 хвилин понюхайте. Якщо разом із запахом спирту ви уловите нотки гасу або розчинника, це підробка - таким коньяком можна отруїтися.

Горілка
Спирт і вода, міцність 40 градусів, смак гіркий. Горілка - дуже простий за складом напій. Але виробники умудряються випускати десятки різних видів горілки.
Смак і якість горілки не залежать від ціни. На що ж тоді звертати увагу, купуючи горілку? Для початку прочитаємо етикетку. Головний компонент горілки - спирт. Спирт може бути аж п'яти різних найменувань: вищого очищення, «Базис», «Екстра», «Люкс» і «Альфа». Відрізняються вони перш за все за складом сировини, з якої виготовляється спирт. Так, спирт «Альфа» виробляється виключно із зернової сировини, в «Люксі» допускається не більше 35% картопляного крохмалю, в «Базисі» та «Екстрі» картоплі може бути до 60%.і
Перед покупкою горілки прочитайте на етикетці склад. Пам'ятайте, найчистіша горілка зроблена на основі спирту «Альфа».
Якщо спирт зроблений з поганої сировини або з порушенням технологій, в горілці буде багато сивушних масел. Сивушні масла - побічний продукт спиртового бродіння. Являють собою маслянисту рідину з різким неприємним запахом, викликають головний біль.
Щоб визначити, чи багато в горілці сивушних масел, капніть її на долоню і розітріть. Через кілька хвилин понюхайте долоню. Якщо залишився їдкий запах ацетону чи іншої хімії, значить, в напої багато сивушних масел.
Вода - другий за значущістю компонент горілки. Її тут навіть більше, ніж спирту. На одній етикетці зазначено, що горілка зроблена на основі джерельної води з екологічно чистих джерел. Звучить заманливо. Щоправда, всі ці написи нанесені на так звану контретикетку. Це етикетка, яка наклеюється на зворотну по відношенню до основної етикетки сторону пляшки. На контретикетці виробник має право наносити рекламні написи.
А що пишуть на основній етикетці? Склад: спирт етиловий, вода виправлена. Хто її виправив і від яких помилок природи? Виправлена вода - та, яка пройшла фільтрацію, зм'якшування, знезалізнення та інші спеціальні процеси. Яка б не була вода спочатку, після виправлення вона стає стандартною. Виправити можна будь-яку воду - все одно, з джерела або з болота. На виході вона буде однаковою.
Пам'ятайте: всі види горілки зроблені на основі виправленої води, у всіх міцних напоях вона однакова. Написи на пляшці «Природна вода» і «Вода з екологічно чистих джерел» всього лише рекламний трюк.
Коли вам приносять горілку в графині з льодом або ви виймаєте пляшку з морозильника, ви, напевно, дивитеся, як вона ллється в склянку. Всі знають: якщо напій в охолодженому вигляді стає тягучим, значить, горілка хороша. Іноді виробники в горілку додають гліцерин.
Гліцерин - прозора в'язка рідина, застосовується як загусник, використовується при виробництві мила, клею і крему для взуття. Секрет тягучої горілки розкритий.
При замерзанні густіє або хороша горілка, чи та, в якій є гліцерин. Третього не дано.
Перед покупкою прочитайте склад горілки. Якщо в ньому зазначено гліцерин, значить, виробник намагається приховати недоліки технології або низькоякісну сировину.
Щоб ранок після свята був по-справжньому добрим, дотримуйтеся міри і кількох простих правил.