Поточний № 6 (1416)

30.03.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Залізниця вдається до кардинальних змін


20.07.2011

Із 1-го вересня деякі електрички Придніпровськоцї залізниці припинять свій рух. Приміські поїзди стали збитковими, адже більшість їхніх пасажирів - представники пільгових категорій населення, а кількість «зайців» із року в рік зростає. Лише за останні півроку Придніпровська залізниця зазнала збитків на 239 мільйонів гривень! Роз’яснення з цього питання надав начальник служби приміських пасажирських перевезень Придніпровської залізниці Ігор Черепанов.

Придніпровська залізниця: ми возимо не пасажирів, а збитки!

- Нині склалася така ситуація: пасажири є, а грошей немає, - заявив він. - Сімдесят п’ять відсотків громадян, що користуються приміськими поїздами, – пільговики, здебільшого пенсіонери. Збитки за ці безоплатні перевезення мають покриватися державними коштами, однак компенсації надходять не в повному обсязі. Торік збитків за безкоштовний проїзд пільговиків було завдано на суму 9,5 мільйонів гривень, а відшкодовано лише 5 мільйонів.
Залізничники вирішили глибоко дослідити питання і провели спеціальну акцію, котра мала на меті визначити кількість пасажирів, що ухиляються від оплати за проїзд. Для експерименту обрали поїзд «Дніпропетровськ – Синельникове». Перевірку здійснювали на станції Нижньодніпровськ. Результати засвідчили: близько 75 відсотків громадян із тих, хто зобов’язаний придбати квитки у вокзальних касах, довелося висадити з електрички за безоплатний проїзд. Перевірили ситуацію і на станції Ігрень, через яку щоденно проходить 36 поїздів, а середньодобовий продаж квитків, як виявилося, – 10 штук! Шляхом подібних експериментів та нескладних підрахунків установлено: кожний відправлений електропоїзд приміського сполучення завдає збитків приблизно на 4,5 тис. грн.
Доцільність запланованих скорочень обумовлюється ще й тим, що дві третини електричних поїздів уже відпрацювали свій ресурс, тому й затрати на їх функціонування є непомірно високими.
– Як бачите, реорганізація руху приміських поїздів є нагальною, – підсумував наведені факти Ігор Черепанов. - Сьогодні ведеться активна робота в напрямку кардинальної зміни їх руху. Це стосується не лише зміни маршрутів і розкладів, але й приведення електричок до належного стану.

А тепер конкретика
І зрештою довгоочікувана відповідь на найбільш цікаве питання: які ж з електричок курсуватимуть без змін, які з них відмінять частково, а які – повністю?
– Скасовуватимуться денні, а також деякі нічні поїзди, – конкретизує Ігор Черепанов. – Ранкові та вечірні рейси не відмінятимуть. Найменша кількість квитків продається на електрички в напрямках Балівки, Дніпродзержинська, Кривого Рогу. Тому саме на таких маршрутах очікуються першочергові зміни. Крім того, рідше зупинятимуться поїзди на станціях Самойлівка, Варварівка, Ксенівка.

На думку працівників електропоїздів…
Яка доля очікує на тих працівників залізниці, які, власне, обслуговують ті поїзди, що вже менше ніж за півтора місяці збираються відмінити?
Машиніст електропоїзда «Дніпропетровськ – П’ятихатки» Сергій Тимошенко висловив думку своїх колег:
– Ми не знаємо, що з нами буде напевно, проте розглядаємо два найвірогідніші варіанти. За першим із них, більш оптимістичним, ми просто-напросто підпадемо під скорочення робочих годин, що, звичайно ж, позначиться і на нашій зарплатні… А за другим, цілком можливо, що скорочуватимуть не години, а працівників. Однак ми не можемо нічого стверджувати однозначно...

Що про це думають пасажири…
Поспілкувавшись із пасажирами електрички «Дніпропетровськ – П’ятихатки», наш кореспондент з’ясував: пасажири, хоч і відчувають деяке занепокоєння, однак в цілому зберігають спокій.
Студентка Юлія розповіла:
– Не можу сказати, що мене все це дуже хвилює. У першу чергу через те, що найпопулярніші рейси – ранкові та вечірні – не скасовуватимуть, тому й турбуватися, на мою думку, поки що немає підстав, а іншими я не користуюсь.
Робітник Сергій також особливо не переймається: відмінили – так відмінили:
- Я їжджу на електричках рідко, бо проживаю в межах міста. Вони для мене – швидше запасний варіант: якщо засидишся допізна у гостях або ще десь затримаєшся, а маршрутки вже не ходять, ось тоді й направляюся до вокзалу. Чув, що нічні поїзди відмінятимуть… Що ж, прикро, однак трагедії в цьому ніякої не бачу, а з власного досвіду знаю: проїхатися в електричці без квитка – раз плюнути, тому дивно, що зміни ці не відбулися набагато раніше.
Також свою думку висловила пенсіонерка Наталія Леонідівна:
– Дуже мало про всі ці зміни чула. А моє ставлення до нововведень таке: головне, щоб не відмінили всі електрички і не довелося витрачати вдвічі більше грошей, користуючись маршрутками. А там – призвичаїмося. Що ж нам лишається?..
Тож будемо сподіватися, що заплановані зміни не вдарять боляче по гаманцях споживачів послуг залізниці, примусивши їх користуватися іншими видами транспорту, а навпаки – принесуть користь і поліпшать якість руху поїздів приміського сполучення.

Ольга ТРУБЧИНІНА.