Поточний № 2 (1429)

04.03.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Завершились обласні предметні олімпіади


24.02.2017

Вісімнадцятого лютого на Дніпропетровщині завершився ІІІ обласний тур Всеукраїнських олімпіад з усіх шкільних предметів. На основі протоколів Дніпропетровського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників нами була зроблена спроба аналізу результативності виступів учнів сільських шкіл, які змагалися за першість в цих інтелектуальних випробуваннях зі своїми ровесниками з міських шкіл, ліцеїв, гімназій, колегіумів тощо.

Слід зазначити, що достатньо велика кількість учнів сільських шкіл стали призерами олімпіад з таких предметів, як українська мова і література, історія України, хімія, трудове навчання. На жаль, з фізики, математики, біології, економіки абсолютна більшість призерів все ж таки була з міських навчальних закладів.

Небагато і перших місць, відданих учням шкіл сільських районів.

Тому варто їх назвати поіменно.

Дев’ятикласниця Поліна Долгополова з Піщанської загальноосвітньої школи Новомосковського району посіла перше місце з історії України, дев’ятикласниця Анна Різак із КЗ «Ганнівський НВК «СЗШ-ДНЗ» Верхньодніпровського району виборола також перше місце з української мови і літератури (вчитель Криворотенко Ольга Григорівна), дев’ятикласник Олександрівської ЗОШ Дніпровського району Микола Дзьобань став першим на олімпіаді з хімії (вчитель Шеремет Тетяна Михайлівна), перше місце серед одинадцятикласників з російської мови посіла учениця Слобожанського НВК № 1 Дніпровського району Шестакова Діана (вчитель Підставна Леся Іванівна).

У яких закладах сільської освіти найбільша кількість переможців?

Два других призових місця вибороли учні Підгородненської ЗОШ № 2 Дніпровського району - Цюп’як Ольга – з української мови і літератури (вчителі Войтенко Ганна Іванівна, Ткаченко Тамара Григорівна) і Криворучко Юлія з історії України (вчитель Лебідь Валентина Олексіївна).

Двох переможців підготували у Магдалинівській ЗОШ: Дворник Дарія посіла друге місце з української мови і Смаглюк Віталій – третє місце з історії України.

По два призери з хімії підготували вчителі Олександрівської ЗОШ Дніпровського району Тетяна Михайлівна Шеремет, це Микола Дзьобань (перше місце) і Вaсюкова Анастасія (друге місце) і Підгородненської ЗОШ № 3 Наталія Василівна Бабенко, це Кривошея Станіслав (друге місце) і Панфілова Олександра (третє місце).

П’ятихатська ЗОШ №3 П’ятихатського району підготувала трьох переможців з історії України – Євген Передерій (друге місце), Анастасія Каляка і Юлія Гладченко (третє місце).

Софіївська опорна ЗОШ Софіївського району підготувала призерів з трьох предметів. З історії України ними стали Дарія Головань і Юлія Потурайко, з географії – Гліб Бекесевич і Павло Іосіпов – з хімії.

Аж п’ять перемог в олімпійських змаганнях принесли учні Слобожанського НВК №1 Слобожанської об’єднаної територіальної громади Дніпровського району. Одинадцятикласниця Діана Шестакова брала участь у трьох олімпіадах з трьох мов – з української стала третьою (вчитель Гуденко С.М.), з російської – першою (вчитель Підставна Л.І.). Учениця 11 класу Анна Пилипенко виборола третє місце з екології (вчитель Половець В.І.). Дев’ятикласниця Олена Сполітак посіла третє місце з хімії (вчитель Семенюк Т.В.), а восьмикласниця Анастасія Хімчик стала третьою з трудового навчання (вчитель Семенюк Л.А.).

Підтримка моральна і матеріальна

Ми побували у Слобожанському НВК № 1 і поспілкувалися з однією з призерів – Оленкою Сполітак.

Дівчинка розповіла, що олімпіада проходила в два тури. Перший, теоретичний, відбувся 29 січня, тривав він 4,5 години і складався із великої кількості запитань і 5 задач, які виходили за межі шкільної програми. Із 30 учасників до другого, практичного туру вийшли лише 15, серед них Оленка. Практичний тур вимагав титрування і визначення 7 речовин, наданих у пробірках. Для цього довелося провести ряд дослідів, які Оленка охоче виконала, але на призове місце навіть не сподівалася. До речі, це вже не перша пепоремога дівчини в хімічних змаганнях. Минулого року вона стала третьою на районній олімпіаді з хімії.

Захопилася хімією Олена Сполітак буквально з перших уроків своєї молодої вчительки Тетяни В’ячеславівни Семенюк. Дев’ятикласниця і сьогодні розповідає про хімію не як про звичайний шкільний предмет, а як про диво. Допомагає поглиблювати знання і хімічний гурток, який веде викладач ДНУ ім. Гончара Лариса Петрівна Жук.

З особливою вдячністю учениця говорить про начальника відділу освіти Слобожанської об‘єднаної територіальної громади Миколу Олександровича Шеремета, який підтримував її морально і налаштовував на перемогу.

Моральна і матеріальна підтримка – це те, чого потребують наші учні-інтелектуали. Добре, якби місцеві громади знайшли кошти для заохочення своїх переможців.

Підготувала Світлана ГУДЕНКО.