Поточний № 2 (1412)

02.02.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Земельне питання


24.03.2011

З усього видно, нинішня влада серйозно взялася за питання скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Досі обговорення цього аспекту земельних відносин мали вкрай абстрактний характер. Та вже в грудні минулого року Президент України Віктор Янукович доручив Кабінетові Міністрів підготувати цілком конкретний законопроект “Про ринок землі”.

Тема вільного продажу землі викликає в суспільстві, а особливо в тій його частині, котра має безпосереднє відношення до аграрного виробництва, надзвичайний резонанс. Днями за дорученням губернатора Дніпропетровщини Олександра Вілкула в області відбулася нарада та громадське обговорення законопроекту «Про ринок землі», участь у якому, окрім посадовців, брали представники агроформувань регіону. Провів нараду заступник голови облдержадміністрації Геннадій Темник. Він, зокрема зазначив: «У сфері земельних відносин в останні роки відбувалося багато процесів, які в результаті призвели до необхідності їх врегулювання. Наразі ми маємо детально проаналізувати кожну статтю законопроекту та опрацювати питання, які виникають у громадян. Керівники причетних до земельної сфери структур мають сьогодні розібратися з цим документом, щоб у разі його прийняття – чітко виконувати». Геннадій Темник додав, що за результатами обговорення законопроекту будуть сформовані пропозиції від області, які надійдуть до Верховної Ради України. Начальник головного управління Держкомзему у Дніпропетровській області Тетяна Полєйко поінформувала присутніх, що прийняття Закону України «Про ринок земель» є правовим врегулюванням питань, пов'язаних з організацією і функціонуванням ринку земель в Україні. В рамках цього законопроекту визначені правові та економічні засади ринкового обігу земельних ділянок, встановлений їх порядок продажу, оренди, окреслені економіко-екологічні та правові обмеження щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.
Підбиваючи підсумки наради, присутні висловили думку, що зняття мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення, створення інфраструктури обігу землі та земельного банку дозволить залучити додаткові інвестиції до сільської місцевості.

За матеріалами управління преси та інформації Дніпропетровської облдержадміністрації.