Поточний № 16 (1426)

02.12.2023

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Земельний податок


15.07.2020

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області доводить, що фізичні особи – платники податків повинні сплачувати податки і збори, що встановлені Податковим кодексом України (далі – ПКУ), через установи банків та поштові відділення.
У разі якщо зазначені особи проживають у сільській (селищній) місцевості, вони можуть сплачувати податки і збори через каси сільських (селищних) рад або рад об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за квитанцією про прийняття податків і зборів, форма якої встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики. Норми встановлені п. 57.5 ст. 57 ПКУ.
Фізичними особами – громадянами земельний податок сплачується протягом 60 днів від дня вручення податкового повідомлення-рішення.
У разі, якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ, то відповідно ст.126 ПКУ такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 % погашеної суми податкового боргу;
при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.
Звертаємо увагу, що платники земельного податку мають право звернутися з письмовою заявою до органу фіскальної служби за місцем знаходження земельної ділянки для проведення звірки даних щодо:
- розміру площі земельної ділянки, що перебуває у власності (користуванні);
- права на користування пільгою зі сплати податку;
- розміру ставки податку;
- нарахованої суми податку,
та пред’явити відповідні документи (план-схему земельної ділянки, підтвердження права власності, ксерокопії документів про право на пільги).
УВАГА! Останній день сплати земельного податку – 29 серпня.