Поточний № 16 (1404)

30.09.2022

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Зловживання монопольним становищем покарано


28.03.2013

Антимонопольний комітет визнав, що Дніпропетровське обласне підприємство автобусних станцій застосовувало економічно необґрунтовані тарифи на автостанційні послуги.

ПРО ТЕ, що ціни на перевезення пасажирів автомобільним транспортом Дніпропетровщини «захмарні», не знає лише той, хто ним не користується. На цьому прикрому для студентів, сільських заробітчан і пенсіонерів факті «Сільські новини» неодноразово акцентували увагу громадськості і державної влади. Ще чотири роки тому наше видання озвучувало думку Андрія Берчука, голови профспілки автомобілістів Дніпропетровщини - автостанційний збір з пасажира не повинен перевищувати 5 відсотків вартості квитка! Бо це загальносвітова практика. Віднедавна крига дещо «скресла» і в цій сфері - в інформагенції «Міст-Дніпро» відбулася прес-конференція «Ухвалення рішення щодо порушень на ринку автостанційних послуг ПАТ «Дніпропетровське обласне підприємство автобусних станцій». У переддень неї Тимчасова адмінколегія Антимонопольного комітету України під головуванням Сергія Шершуна провела власне засідання. Ось його вердикт, озвучений представником - Наталією Кучугурою:
- Територіальне відділення АМКУ встановило, що ПАТ «Дніпропетровське обласне підприємство автобусних станцій» («ДОПАС») протягом 2011-2012 років встановлювало і застосовувало економічно необґрунтовані тарифи на автостанційні послуги, що надаються пасажирам і автомобільним перевізникам. За однакові автостанційні послуги з пасажирів приміських рейсів стягувалося при купівлі квитка 10% його вартості, а з міжміських пасажирів - аж 15% вартості. Такі дії «ДОПАС», до якого входять 34 структурних підрозділи на Дніпропетровщині, є зловживанням монопольним становищем. Вони призвели до безпідставного завищення власних витрат на суму 17 мільйонів гривень. При цьому постраждали близько 10 мільйонів пасажирів Дніпропетровської області за рік і біля 350 перевізників, які працюють на маршрутах Дніпропетровщини. За здійснені порушення ПАТ «ДОПАС» повинне сплатити до державного бюджету штраф у розмірі 3 мільйони гривень.
Окрім цього, Тимчасова адмінколегія Антимонопольного комітету України зобов’язала «ДОПАС» впродовж двох місяців припинити зазначені порушення шляхом приведення до економічно обґрунтованого рівня тарифів на автостанційні послуги, що надаються пасажирам і перевізникам. І пообіцяла відслідковувати виконання підприємством цього рішення, «позаяк соціально важливі товарні ринки знаходяться в центрі уваги АМКУ». Тож незабаром автобусні квитки для пасажирів Дніпропетровщини дещо подешевшають. От якби антимонополісти побачили та відмінили ще й незаконне стягнення державою 20-ти відсоткового податку на додану вартість при продажу автобусних квитків… До речі, власники авіакомпаній України на цьому наполягають вже давно. А їхніми послугами, погодьтеся, користуються дещо заможніші за селян люди. Відтепер селянам доводиться тішитися думкою, що бодай три із сімнадцяти мільйонів, видурених з їхніх і так неглибоких кишень, повернуться до держбюджету. Так і живемо - не Україна для людей, а бідні люди - для держави…

Григорій ДАВИДЕНКО.