Поточний № 28 (1266)

18.07.2019

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Золоте гроно України 2018


28.08.2018

У Запоріжжі вп’яте пройшла виставка-конференція виноробів та виноградарів «Золоте гроно України 2018» – головна подія року у галузі виноградарства. Понад тисячу учасників і гостей взяли участь у ярмарку виноградних смаків, де були представлені сотні сортів винограду, вина на будь-який смак.
 
Захід організований за сприяння компанії «Інфоіндустрія» у партнерстві з Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP, який фінансується Міністерством міжнародних справ Канади, співфінансується та реалізується Менонітською Асоціацією Економічного Розвитку (MEDA), а також за підтримки Мініагропроду України.
 Учасники клубу та виноградарі Запорізької, Херсонської, Миколаївської, Луганської, Харківської, Кіровоградської, Полтавської, Одеської областей змогли дізнатися багато корисного про новітні технології вирощування і сорти сонячної ягоди. Дніпропетровщину представляв Клуб виноробів «Придніпров’я»  на чолі з віце-президентом Сергієм Карпенком.
На форумі було 50 колективів, у тому числі з Нікополя, Покровського, Підгородного. Для них була організована конференція-семінар з підготовки ґрунтів, використання добрив, стимуляторів для підвищення урожайності винограду, були представлені біотехнології у виноградарстві. 
Переможці минулих років провели для присутніх майстер-класи.
Тут була можливість укласти договори на поставку посадкового матеріалу, добрив. Наприклад, харківські виноградарі пропонували чубуки від 50 до 500 гривень, а саджанці – від 100 гривень до 4 тисяч за кущ, зокрема за  сорт Флагман. Ціни на саджанці Тайфун, Аврора, Мелодія, Посмішка, Василиса, Красна куля, Дніпровська красуня, Дніпровський сувенір коливалися  від 2 до 3 тисяч.
Виноградарі півдня України презентували асортимент продукції нового сезону «Виноградні досягнення», позмагалися у конкурсі «Диво-виноград», провели дегустацію вин та визначили лідера з виноробства методом дегустації і зовнішнього огляду для кожного виду  вина – десертного, кріпленого, білого, червоного і тощо. Абсолютним лідером серед виноградарів став Володимир Кікабідзе із Запоріжжя. Йому вдалося виростити виноград сорту Дубровський рожевий, китиця якого важить 3,4 кг.
Усі переможці були нагороджені дипломами, медалями та кубками, у тому числі і представник Дніпра Віктор Огій.
Михайло ШАБАТІН.
На знімку: делегація виноградарів Дніпропетровщини.
Фото автора.