Поточний № 5 (1432)

24.07.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Без яких продуктів краще обійтися, коли на вулиці пекл


11.08.2011

1. Молоко і його похідні
Уважно розглядайте упаковку! Не забувайте, що на етикетці сирка, сметани і кефіру повинні бути вказані година, день, місяць і рік вироблення. При температурі ±2-4 градуса молочна продукція зберігається від 48 годин до п`яти діб.
До речі, все це стосується і морозива, яким так хочеться поласувати в спеку. Якщо помітили, що стаканчик підтанув - краще не ризикуйте. Це означає, що умови зберігання на якомусь етапі дотримані не були, і солодощі розморожувалися, а потім були заморожені знову. До речі, таке морозиво має водянистий смак, в ньому трапляються грудочки льоду.
2. Риба
Особливо небезпечна свіжа і слабосолона. У групі ризику зараз всі суші-бари. Отже, краще не спокушати долю, а увечері спекотного дня поласувати чимось більш традиційним. Як мінімум, що пройшло термічну обробку.
3. Варені ковбаси і паштети
У них короткий термін реалізації, навіть при 8 градусах зберігаються не довше 2-5 діб. Особливо це стосується делікатесних варених ковбас. Всі вони, як правило, зроблені за кордоном, а значить вже належалися в дорозі. А тут ще спека. Якщо вже ніяк без ковбаси, то краще узяти копчену.
4. «Магазинні» салати
Про салати, які з деяких пір узялися готувати самі магазини, окрема пісня. Якщо овочі, що протухли, щедро залити майонезом, вони не пахнуть. Це не означає, що всі готові салати зроблені з побитих і зіпсованих нереалізованих овочів, але версія така існує. Загалом, як мінімум в спекотні дні утримайтеся від такої небезпечної покупки.
5. Випічка
Пиріжки, біляші, ватрушки. Все це небезпечно не тільки начинками: сиром, фаршем, але і самим тістом, в основі якого - яйця. У спеку в багато разів зростає ризик заразитися сальмонельозом.
ВАЖЛИВО
По можливості не купуйте продукти в невеликих магазинах. У спеку холодильники, що охолоджують воду і морозиво, нагрівають крихітне приміщення рундуків і магазинчиків. Продукти, що стоять поряд на полицях, псуються швидше звичайного. У «мирний» час вафлі, шоколадні пасти, кетчуп або майонез можуть не потребувати додаткового охолоджування, але не в 30-градусну спеку. Виходить, що майонез, термін придатності якого при температурі до 15-18 градусів 45 днів, париться під парами працюючої на всю потужність техніки. Природно, в таких умовах його термін придатності скорочується. Тут ніякі консерванти не врятують.