Поточний № 5 (1432)

15.07.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Біодинамічний календар на червень 2011


26.05.2011

ЧЕРВЕНЬ
У перших числа червня дощ - далі весь місяць буде без опадів.
Щедрі роси у червні - на врожай.
Багато оводів - врожай на огірки.
Багато комарів - врожай на ягоди, а мошки - на гриби.
Часті блискавиці у червні – на врожай зернових.
Крапля у червні – не дощ, але корисна.
Дощ не треба просити, він прийде, як будеш косити.
25 червня день починає зменшуватись.
***

1 червня з 2.58 - 3 червня до 11.38. Місяць у Близнюках. 2 червня, 0.03 – Новий Місяць (Молодик).
Не рекомендується нічого сіяти, саджати, пересаджувати. Проріджування сходів, розпушування і мульчування грунту, боротьба з бур‘янами. Радикальна обрізка уражених шкідниками рослин. Стрижка газону для пригнічення росту. Встановлення підпор під виткі рослини. Позакореневе підживлення розсади квітів, внесення сухих добрив під розпушування.
3 червня з 11.38 - 5 червня до 18.05. Місяць у Ракові.
Сівба цвітної капусти і броколі для осіннього споживання, салату, кропу. Висадження багаторічних теплолюбних квітів, пряних трав і лікарських рослин у відкритий грунт. Сприятливий час для проведення поливу та підживлень плодових дерев і кущів з переважанням дози азотних добрив. Збирання лікарських рослин. Стрижка газону для стимуляції росту.
5 червня з 18.05 – 7 червня до 22.35. Місяць у Левові.
Культивація грунту, знищення бур‘янів, мульчування, підгортання, збирання врожаю редиски та зеленних культур. Обприскування помідорів, перцю, огірків стимуляторами росту. Підживлення овочів із наземними плодами, плодово-ягідних дерев та кущів, суниці.
7 червня з 22.35 – 10 червня до 1.32. Місяць у Діві. 9 червня, 5.11 – Перша четверть Місяця.
Посадка і пересадка рослин, нарізання живців. Полив і підживлення кореневої селери, буряків, цибулі, часнику, картоплі, цибулевих і багаторічних квітів. Розкладання у канавки пагонів ягідних кущів для їх укорінення. Перекопування, розпушування, мульчування, закладання компостних куп. Висадка у відкритий грунт укорінених живців троянд, клематисів, рододендронів. Пересадка бузку та винограду.
10 червня з 1.32 – 12 червня до 3.35. Місяць у Терезах.
Сприятливий час для повторних посівів ріпи, редьки, редиски, кропу, шпинату, салату, петрушки, капусти броколі для осіннього споживання. Літній посів багаторічної цибулі. Ділення і пересадка багаторічних квітів, що цвітуть рано навесні, сівба дворічних і багаторічних квітів. Підгортання картоплі.
12 червня до 3.35 – 14 червня до 5.40. Місяць у Скорпіоні.
Полив і підживлення овочевих культур і квітів. Сівба для осінньо-зимового споживання салату, шпинату, редиски, кропу, пряних трав. Літні посіви багаторічної цибулі. Висаджування на грядки, що звільнилися від ранніх зеленних та редиски, розсади капусти кольрабі та броколі. Посадка суниці. Полив, розпушування грунту, внесення добрив, мульчування, боротьба зі шкідниками. Консервування овочів.
14 червня з 5.40 – 16 червня до 9.00. Місяць у Стрільці. 15 червня, 23.14 – Повний Місяць.
Збирання врожаю коренеплодів, насіння, лікарських рослин, сушка овочів. Внесення добрив під овочі та плодові дерева. Боротьба з хворобами і наземними шкідниками. Розпушування і мульчування грунту. Підготовка грядок під посіви редьки для зимового зберігання, дайкону. Підживлення помідорів, перцю, огірків, кабачків, позакореневе підживлення ягідних кущів та суниці.
16 червня з 9.00 – 18 червня до 14.49. Місяць у Козерогові.
Не рекомендується нічого саджати, пересаджувати, обрізати, прищипувати і пасинкувати. Сприятливий час для укорінення рослин, підживлення помідорів, перцю, баклажанів, огірків, гарбузів, кабачків, патисонів, картоплі, капусти. Підживлення плодових дерев зі збільшенням дози азотних добрив, щоб плоди активно наливались. Боротьба зі шкідниками та хворобами рослин.
18 червня з 14.49 – 20 червня до 23.46. Місяць у Водолії.
Нічого не сіяти, не саджати і не пересаджувати. Обприскування плодових дерев і кущів від хвороб та шкідників. Проріджування сходів, культивація грунту. Прищипування, пасинкування, обрізка рослин для уповільнення росту. Підготовка грядок під літні посіви овочів. Мульчування грунту під плодовими деревами та ягідними кущами перегноєм, компостом, перепрілою тирсою.
20 червня з 23.46 – 23 червня до 11.25. Місяць у Рибах.
Сприятливий час для поливів і підживлення капусти, салату, цибулі на зелень. Повторні посіви редиски, редьки та ріпи зимових сортів, дайкону. Посів дворічних та багаторічних квітів для цвітіння наступного року. Пересадка суниці.
23 червня з 11.25 – 25 червня до 23.54. Місяць у Овні. 23 червня, 14.48 – Остання четверть Місяця.
Збирання врожаю овочів, плодів, ягід для тривалого зберігання, картоплі для швидкого споживання. Обрізка плодових дерев. Догляд за суничною грядкою. Розпушування грунту, проріджування рослин, знищення бур‘янів. Ефективною буде боротьба з шкідниками і хворобами рослин. Формуюча обрізка плодових дерев шляхом прищипування та видалення загущених пагонів.
25 червня з 23.54 – 28 червня до 10.57. Місяць у Тельці.
Сівба листкових овочів, редиски, редьки зимових сортів, дайкону, ріпи зимового споживання. Внесення добрив під усі коренеплоди і картоплю, підживлення цибулі й часнику. Нарізання живців. Пересадка багаторічних квітів, що цвітуть рано навесні. Боротьба з грунтовими шкідниками, закладання компостних куп.
28 червня з 10.57 – 30 червня до 19.14. Місяць у Близнюках.
Не проводити посіви, посадки і пересадки. Збирання врожаю овочів, фруктів, ягід для тривалого зберігання, сушіння. Догляд за суничними грядками: прополювання, видалення вусів, не призначених для розмноження. Збирання лікарських рослин, насіння. Боротьба з шкідниками та хворобами рослин. Пасинкування помідорів і перцю, формування рослин огірків, прищипування огудини у гарбузів і динь.