Поточний № 5 (1432)

15.07.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Біодинамічний календар на квітень


31.03.2011

Грім під час першого весняного дощу - до буйного врожаю трав.
Ранній виліт бджіл з вулика - на хорошу весну.
Дощовий квітень - до теплого сухого травня.
Дуб раніше від ясена розпуститься - на сухе літо.
Зацвіла черемшина - похолодає.
Якщо квітневий дощ починається з великих краплин, то ненадовго.
Якщо весна маловітряна, то літо буде сухе.
Якщо жаби весною ще не кумкають, то будуть ще холоди і весняних робіт не треба починати.
Пізня весна - ознака того, що влітку переважатиме холодна погода.
Навесні летить багато павутиння - літо буде спекотне.
Зазеленіє листя на дубі - сійте горох. Вкрився цвітом абрикос - сійте кукурудзу, осика - моркву, черемха - саджайте картоплю. Зацвіла калина - сійте огірки, гарбузи і кабачки; розквітла горобина - висаджуйте капусту і помідори.
***

31 березня з 1.40 – 2 квітня до 13.31. Місяць у Рибах.
Висівання насіння помідорів, перцю, баклажанів, капусти, однорічних і багаторічних квітів на розсаду. Пікірування розсади.
2 квітня з 13.31 – 5 квітня до 2.47. Місяць в Овні. 3 квітня, 17.32 – Новий Місяць (Молодик).
Не рекомендується нічого сіяти і садити. Обробка плодових дерев і кущів від шкідників та хвороб. Внесення добрив у пристовбурні кола плодових дерев, ягідних і декоративних кущів та на суничні грядки. Роботи з підготовки теплиць і парників (закладання біопалива та грунту). Видалення бур‘янів.
5 квітня з 2.47 – 7 квітня до 14.23. Місяць у Тельці.
Сівба насіння помідорів, перцю, баклажанів, буряків для вирощування у теплиці, капусти на розсаду. Посадка цибулі на зелень. Ділення ревеню, щавлю, меліси, естрагону, посадка прикопаних на зиму коренів хрону. Пікіровка і пересадка розсади. Обрізка дерев.
7 квітня з 14.23 – 10 квітня до 0.03. Місяць у Близнюках.
Сівба бобових, петрушки, кропу, однорічних і багаторічних квітів. Посадка суниці, декоративних витких рослин. Обрізка дерев і кущів для омолодження та стимулювання росту. Обприскування проти хвороб та шкідників. Підживлення сухими добривами багаторічних квітів при розпушуванні грунту. Прищипування і пасинкування овочевих.
10 квітня з 0.03 – 12 квітня до 6.39. Місяць у Ракові. 11 квітня, 15.05 – Перша четверть Місяця.
Сівба і посадка всього, що не потребує тривалого зберігання. Пророщування картоплі. Висадка для укорінення живців смородини, агрусу та інших кущів. Полив. Несприятливий день для обрізки дерев і кущів.
12 квітня з 6.39 – 14 квітня до 9.42. Місяць у Левові.
Не рекомендуються посіви і посадки. Культивація грунту, підготовка грядок, боротьба з бур‘янами. Обрізка плодових дерев і кущів. Підживлення розсади усіх культур з наземними плодами. Внесення добрив під плодові дерева і ягідні кущі. Прополювання, підгортання, мульчування.
14 квітня з 9.42 – 16 квітня до 10.00. Місяць у Діві.
Полив і підживлення розсади, розкидання сухих добрив на клумбах. Швидко приживуться посаджені цього дня саджанці плодових культур і ягідних кущів. Сівба кропу, анісу, салату. Проведення комплексу весняних заходів по догляду за газоном.
16 квітня з 10.00 – 18 квітня до 9.20. Місяць у Терезах. 18 квітня, 5.44 – Повний Місяць.
Посадка у відкритий грунт розсади капусти, у теплиці – огірків і помідорів. Сівба буряків, салату, селери, гороху, чорнушки, однорічних і багаторічних квітів, лікарських рослин. Полив, розпушування, підживлення квітів. Посадка ярого часнику. Щеплення дерев.
18 квітня з 9.20 – 20 квітня до 9.51. Місяць у Скорпіоні.
Не рекомендується нічого сіяти, саджати, пересаджувати. Накривання грядок плівкою з метою їх швидшого прогрівання. Підготовка посадкових ям.
20 квітня з 9.51 – 22 квітня до 13.26. Місяць у Стрільці.
Внесення добрив під овочі та плодові дерева, боротьба з наземними шкідниками. Перекопування і боронування грунту, формування грядок, розпушування грунту під багаторічними культурами. Підв‘язування пагонів малини. На суничних грядках підсипання землі до рослин з оголеним корінням, видалення бур‘янів.
22 квітня з 13.26 – 24 квітня до 21.00. Місяць у Козерогові.
Сприятливий час для посадки картоплі, сівби редиски, редьки, моркви, петрушки, цибулі-чорнушки, квітів. Кореневе підживлення розсади. Пікірування розсади овочів, ділення багаторічних квітів, посадка саджанців. Висаджування у відкритий грунт розсади ранньої капусти, сівба листкових і листково-стеблових овочів, пряно-ароматичних рослин.
24 квітня з 21.00 – 27 квітня до 7.59. Місяць у Водолії. 25 квітня, 5.47 – Остання четверть Місяця.
Несприятливі дні для проведення сівби і посадок. Культивація грунту, прополювання, обрізка дерев і кущів для уповільнення росту. Підживлення квітів. Боротьба із шкідниками і хворобами рослин. Розпушування грунту в саду. Проріджування сходів. Вирізання підмерзлих пагонів у декоративних кущів. Обрізка пагонів троянд до здорової деревини.
27 квітня з 7.59 – 29 квітня до 19.12 – Місяць у Рибах.
Сівба редиски, моркви, редьки літніх сортів, кореневої петрушки, цибулі-чорнушки. Сівба і висаджування більшості овочевих і квіткових рослин, ягідників (суниця, малина, чорна смородина). Внесення добрив, полив, прополювання, боротьба з хворобами. Посадка саджанців плодово-ягідних та декоративних культур, пересадка багаторічних квітів.
29 квітня з 19.12 – 2 травня до 9.00. Місяць в Овні.
Нічого не сіяти, не саджати і не пересаджувати. Підживлення розсади овочів з наземними плодами. Підготовка грядок для висадки розсади овочів. Обрізка плодових дерев і ягідних кущів для омолодження, обробка від хвороб і шкідників. Внесення добрив у пристовбурні кола і на суничних грядках.