Поточний № 4 (1431)

29.05.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Біодинамічний календар на квітень 2014


27.03.2014

30-31 березня. Місяць у Рибах. 30 березня, 20.47 – Новий Місяць (Молодик). Не рекомендується нічого сіяти і садити. Обробка плодових дерев і кущів від шкідників та хвороб. Внесення добрив у пристовбурні кола плодових дерев, ягідних і декоративних кущів та на суничні грядки. Роботи з підготовки теплиць і парників (закладання біопалива та ґрунту). Видалення бур’янів.
1-2 квітня. Місяць в Овні. Висівання насіння помідорів, перцю, баклажанів, капусти, однорічних і багаторічних квітів на розсаду. Пікірування розсади.
3-5 квітня. Місяць у Тельці. Сівба насіння помідорів, перцю, баклажанів, буряків для вирощування у теплиці, капусти на розсаду. Посадка цибулі на зелень. Ділення ревеню, щавлю, меліси, естрагону, посадка прикопаних на зиму коренів хрону. Пікіровка і пересадка розсади. Обрізка дерев.
6 квітня. Місяць у Близнюках. 7 квітня, 10.33 – Перша четверть Місяця. Сівба і посадка всього, що не потребує тривалого зберігання. Пророщування картоплі. Висадка для укорінення живців смородини, аґрусу та інших кущів. Полив. Несприятливий день для обрізки дерев і кущів.
7 квітня - Благовіщення. Не рекомендується нічого сіяти, саджати, пересаджувати.
8-9 квітня. Місяць у Ракові. Сівба бобових, петрушки, кропу, однорічних і багаторічних квітів. Посадка суниці, декоративних витких рослин. Обрізка дерев і кущів для омолодження та стимулювання росту. Обприскування проти хвороб та шкідників. Підживлення сухими добривами багаторічних квітів при розпушуванні ґрунту. Прищипування і пасинкування овочевих.
10-12 квітня. Місяць у Левові. Посадка у відкритий ґрунт розсади капусти, у теплиці – огірків і помідорів. Сівба буряків, салату, селери, гороху, чорнушки, однорічних і багаторічних квітів, лікарських рослин. Полив, розпушування, підживлення квітів. Посадка ярого часнику. Щеплення дерев.
13-15 квітня. Місяць у Діві. 15 квітня, 9.44 – Повний Місяць. Не рекомендуються посіви і посадки. Культивація ґрунту, підготовка грядок, боротьба з бур‘янами. Обрізка плодових дерев і кущів. Підживлення розсади усіх культур з наземними плодами. Внесення добрив під плодові дерева і ягідні кущі. Прополювання, підгортання, мульчування.
16-17 квітня. Місяць у Терезах. Полив і підживлення розсади, розкидання сухих добрив на клумбах. Швидко приживуться посаджені цього дня саджанці плодових культур і ягідних кущів. Сівба кропу, анісу, салату. Проведення комплексу весняних заходів по догляду за газоном.
18-19 квітня. Місяць у Скорпіоні. Не рекомендується нічого сіяти, саджати, пересаджувати. Накривання грядок плівкою з метою їх швидшого прогрівання. Підготовка посадкових ям.
20 квітня – Пасха. Не рекомендується нічого сіяти, саджати, пересаджувати.
21 квітня. Місяць у Стрільці. Внесення добрив під овочі та плодові дерева, боротьба з наземними шкідниками. Перекопування і боронування ґрунту, формування грядок, розпушування ґрунту під багаторічними культурами. Підв‘язування пагонів малини. На суничних грядках підсипання землі до рослин з оголеним корінням, видалення бур‘янів.
22-23 квітня. Місяць у Козерогові. 22 квітня, 9.54 – Остання четверть Місяця. Несприятливі дні для проведення сівби і посадок. Культивація ґрунту, прополювання, обрізка дерев і кущів для уповільнення росту. Підживлення квітів. Боротьба з шкідниками і хворобами рослин. Розпушування ґрунту в саду. Проріджування сходів. Вирізання підмерзлих пагонів у декоративних кущів. Обрізка пагонів троянд до здорової деревини.
24-25 квітня. Місяць у Водолії. Сприятливий час для посадки картоплі, сівби редиски, редьки, моркви, петрушки, цибулі-чорнушки, квітів. Кореневе підживлення розсади. Пікірування розсади овочів, ділення багаторічних квітів, посадка саджанців. Висаджування у відкритий ґрунт розсади ранньої капусти, сівба листкових і листково-стеблових овочів, пряно-ароматичних рослин.
26-27 квітня. Місяць в Рибах. Сівба редиски, моркви, редьки літніх сортів, кореневої петрушки, цибулі-чорнушки. Сівба і висаджування більшості овочевих і квіткових рослин, ягідників (суниця, малина, чорна смородина). Внесення добрив, полив, прополювання, боротьба з хворобами. Посадка саджанців плодово-ягідних та декоративних культур, пересадка багаторічних квітів.
28-29 квітня. Місяць у Овні. 29 квітня, 8.16 – Новий Місяць (Молодик).
Нічого не сіяти, не саджати і не пересаджувати. Підживлення розсади овочів з наземними плодами. Підготовка грядок для висадки розсади овочів. Обрізка плодових дерев і ягідних кущів для омолодження, обробка від хвороб і шкідників. Внесення добрив у пристовбурні кола і на суничних грядках.
30 квітня - 2 травня. Місяць у Тельці. Посадка цибулі на зелень. Посадка саджанців плодово-ягідних та декоративних культур, пересадка багаторічних квітів.