Поточний № 4 (1431)

18.05.2024

Шановні читачі! Ми потребуємо вашої підтримки!

Dear readers! We need your support!

Біодинамічний календар на серпень


27.07.2016

РПЕНЬ

2 серпня - Іллів день. Якою буде погода з 2 по 6 серпня, такою буде вся осінь і перша половина зими. З цього дня ніч стає довша і вода холодніша.

7 серпня - Анни - матері Пресвятої Богородиці. Якщо вранці холодно, то і зима буде холодна.

14 серпня - перший Спас медовий - Маковія. Час качати мед.

19 серпня - Преображення Господнє (другий Спас, яблучний). День плодів земних.

28 серпня - Успіння Богородиці (Велика Пречиста). Сонце дрімати починає.

29 серпня - Третій Спас (горіховий Спас, хлібний Спас). Початок молодого бабиного літа.

1 серпня. Місяць у Ракові, спадаючий. Рекомендується заготовка зелені і лікарських трав, які потребують особливо ефективної сушки. У ці дні збирають все, що не підлягає тривалому зберіганню. Вдаються в цей час консерви і соління. Також сприятливий день для поливу рослин, посіву редиски та капусти для осіннього споживання. Не рекомендується окуліровка плодових дерев та троянд.

2 серпня. Місяць у Левові. Новий Місяць. Не рекомендується посів та посадка будь-яких рослин.

3 серпня. Місяць у Левові, зростаючий. Не рекомендується посів і пересадка садово-городніх культур. Винятком є посадка кущів і дерев, збір і сушка фруктів і коренеплодів. Варто провести покіс з метою уповільнення зростання трав. Сприятливий день, щоб зайнятися мульчуванням ґрунту, боротьбою зі шкідниками, обрізкою дерев, збором насіння соняшнику та заготовкою лікарських трав.

4 серпня. Місяць у Діві, зростаючий. Не рекомендується садити й пересаджувати овочеві культури, фруктові дерева, проводити посадки на насіння. Добре приживуться декоративні рослини, не призначені для плодоношення, зокрема жимолость, шипшина. З квітів рекомендується садити такі, що в’ються. Покіс газону сьогодні сповільнить зростання трави.

5 серпня. Місяць у Діві, зростаючий. Сприятливий день для зеленого черенкування рослин, ділення і пересадки лілій, півоній, кореневих багаторічників. Пікіровка та пересадка рослин. Рекомендується посадка саджанців дерев та плодових кущів. Закладіть компостну яму. Займіться заготовкою землі для розсади нового сезону. Не рекомендується домашнє консервування.

6 серпня. Місяць у Терезах, зростаючий. Рекомендується посадка квітів, закладка бульб і насіння на зберігання. Також рекомендується посадка кісточкових фруктових дерев. Ефективні полив і сінокіс. Прекрасна пора для зрізання квітів, створення газонних орнаментів, догляду за кімнатними рослинами.

7 серпня. Місяць у Терезах, зростаючий. Скористайтеся порадами минулого дня.

8 серпня. Місяць у Терезах, зростаючий. Сприятливий день для посіву чи посадки лікарських, пряних, декоративних і рослин, що в’ються. Рекомендується заготовка насіння і рослинної сировини лікарських трав.

9 серпня. Місяць у Скорпіоні, зростаючий. Рекомендується посадка більшості культур. Не рекомендується розмножувати рослини корінням, збирати трави і садити дерева. Ефективними будуть підрізування дерев і ягідних кущів, щеплення, внесення добрив, полив, знищення шкідників, розпушування ґрунту. Сприятливий час для домашнього консервування фруктів і овочів.

10 серпня. Місяць у Скорпіоні, зростаючий. Перша чверть. Рекомендується полив рослин, підстригання газону, що призведе до сповільнення зростання трави, внесення мінеральних і органічних добрив. Несприятливий день для посіву чи посадки будь-яких рослин.

11 серпня. Місяць у Скорпіоні/Стрільці. Зростаючий. Скористайтеся порадами минулого дня.

12 серпня. Місяць у Стрільці, зростаючий. Рекомендується посадка швидкозростаючих культур: зелені, цибулі, часнику, перцю, лікарських трав - на насіння, а також суниці, шпинату, шипшини, жимолості, сливи. Рекомендується збір овочів, фруктів, ягід і насіння, зрізання квітів. Прекрасна пора для сушіння овочів і грибів. Посаджені в цей день домашні квіти швидше розквітають.

13 серпня. Місяць у Стрільці, зростаючий. Рекомендується обрізка та формування крони плодових дерев і овочевих культур, посів та посадка декоративних рослин. Також сприятливий день для посіву та посадки розсади огірків для вирощування у парнику чи теплиці, заготівлі овочів та фруктів, для домашнього консервування, квашення капусти та соління.

14 серпня. Місяць у Козерозі, зростаючий. Рекомендується посадка і пересадка плодових дерев і кущів, особливо грушевих і сливових дерев, аґрусу, смородини. Розпушування, внесення добрив, щеплення дерев, покіс трав.

15 серпня. Місяць у Козерозі, зростаючий. Сприятливий день для посадки розсади садової полуниці, заготовки черенків, літнього щеплення плодових дерев. Сьогодні рекомендується внесення мінеральних та органічних добрив.

16 серпня. Місяць у Водолії, зростаючий. Скористайтеся порадами двох минулих днів.

17 серпня. Місяць у Водолії, зростаючий. Не рекомендуються посіви і посадки. Рекомендується збирати зернові та коренеплоди, косити, проводити обприскування і обкурювання, підстригання дерев і кущів, прищипування, прополку.

18 серпня. Місяць у Рибах. Повний Місяць. Не рекомендуються посіви, посадки та пересадки.

19 серпня. Місяць у Рибах, спадаючий. Сприятливий день для позакореневого підживлення плодових, ягідних, овочевих та квіткових декоративних рослин. Не рекомендується збір врожаю для довготривалого зберігання, домашнє консервування та літнє обрізання саду.

20 серпня. Місяць в Овені, cпадаючий. Не рекомендуються посіви і пересадки. Рекомендується знищення шкідників, прополка і мульчування. Збір врожаю коренеплодів, фруктів, ягід, лікарських та ефіроолійних культур, сушка овочів і фруктів.

21 серпня. Місяць в Овені, спадаючий. Скористайтеся порадами минулого дня.

22 серпня. Місяць в Овені, спадаючий. Сприятливий день для усіх видів домашнього консервування фруктів та овочів. Рекомендується щеплення плодових дерев, троянд. Також можна зайнятися літньою обрізкою плодових дерев. Рекомендується збір врожаю зернових із закладкою його на зберігання.

23 серпня. Місяць у Тільці, спадаючий. Рекомендується посадка озимого часнику, цибулі. Підстригання дерев і кущів. Фрукти, ягоди та овочі, зібрані сьогодні, а також гриби придатні для зимових запасів, тобто для довготривалого зберігання.

24 серпня. Місяць у Тільці, спадаючий. Скористайтеся порадами минулого дня.

25 серпня. Місяць у Близнюках, спадаючий. Остання чверть. Не рекомендується посадка і пересадка трав’янистих культур. Ефективні видалення зайвих пагонів, покіс, прополка, культивація, мульчування. Збір лікарських трав, коренеплодів, фруктів і ягід.

26 серпня. Місяць у Близнюках, спадаючий. Сприятливий день для збору врожаю, який призначений для довготривалого зберігання, домашнього консервування. Можна зайнятися прополкою бур’янів, заповненням компостних ям. Рекомендується посадка полуниці та полив рослин.

27 серпня. Місяць у Ракові, спадаючий. Рекомендується заготовка зелені і лікарських трав, які потребують особливо ефективної сушки. У ці дні збирають все, що не підлягає тривалому зберіганню. Вдаються в цей час консерви і соління. Також сприятливий день для збору та сушки цибулі та часнику. Несприятливий день для посіву чи посадки овочевих культур.

28 серпня. Місяць у Ракові, спадаючий. Успіння Пресвятої Богородиці. Утримайтеся від будь-яких садово-городніх робіт.

29 серпня. Місяць у Левові, спадаючий. Не рекомендується посів і пересадка садово-городніх культур. Рекомендується збір і сушка фруктів і коренеплодів, особливо збирання картоплі. Сприятливий час для підготовки грядок до посадок, мульчування, для боротьби зі шкідниками, для обрізки дерев, для збору насіння соняшнику, заготівлі лікарських трав.

30 серпня. Місяць у Левові, спадаючий. Сприятливий день для поливу саду і городу, підстригання газонів. Можна посіяти редиску та дайкон для осіннього споживання. Не рекомендується домашнє консервування.

31 серпня. Місяць у Діві, спадаючий. Скористайтеся порадами двох минулих днів.